Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

MHP Milletvekili Akçay’ın Soma Ziyareti

MHP Milletvekili Akçay’ın Soma Ziyareti
1.952 views
02 Aralık 2013 - 7:46

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Soma İlçe Teşkilatının düzenlediği aşure hayrına katılmak üzere Soma’ya geldi. Aşure hayrı öncesinde MHP İlçe Teşkilatı binasında MHP Soma İlçe Yönetimi ve işsiz gençlerle bir araya gelen Milletvekili Erkan Akçay, işsiz gençlerin sorunlarını dinledi.
MHP Milletvekili Erkan Akçay, “Kendi seçim bölgemiz olan Manisa’mızın bütün sorunlarına hassasiyet gösterdiğimiz gibi bugüne kadar da Soma’mızın sorunlarına gereken hassasiyeti MHP olarak gösterdiğimiz kanaatindeyim. Soma ile ilgili yaptığımız çalışmalar tamamen MHP Soma İlçe Yönetimi ile birlikte yaptığımız çalışmalardır.Sürekli istişare içinde bulunarak yine bu çerçeve de 20 Ekim de Uyar Madencilik isimli şirketin maden ocağında meydana gelen yangında da bir işçi kardeşimiz hayatını kaybetti. 26 işçimizde bu felaketten yaralı olarak kurtarıldı. 20 Ekim’den bu yana da bu hadiseyi yakinen MHP olarak takip ediyoruz.  Bende Orman Su İşleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Soma’nın madencilik sorunları ve maden işçinin sorunları başta olmak üzere Soma’nın sorunların dile getirdik. Ayrıca maden işçilerinin sorunları başlığı altında gündem dışı söz alarak yine konuyu gündeme taşıdım. 11 Kasım’dan bu yana yaptığımız çalışmaları dosya haline getirdim” dedi.
MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “Soma’da alışılagelmemiş bilgisayarla bir kura çekimi yapıldı. Tabiî ki hemen bunda şaibe olduğu apaçık ortada. Oradaki yönetimle görüştüğümüzde dediler ki, “bize bakanlıktan gelen emir bu” Notere neden böyle yapıldı dendiğinde, kura çekimi 3 gün sürermiş.Bunun yanında iktidar partisinin ilçe başkanı bizi provokatörlükle, kışkırtmayla suçladı. Ama bir Çan’da, Tavşanlı’da örnekleri var.Bu örnekleri kimse yapmadı. Yani yüzde yüz şaibe. Bu halk yıllardan beri bu şaibeyi görüyor. Burada oy için ELİ Müessesenin önüne veya paletleri giydirip de Manisa’ya taşınan işçilerimiz var. Genel Müdürlerimiz var ki, işçiyi toplayı da “yarın sabah sandıktan AKP çıkmazsa, bu sahayı elimizden alacaklar” diyen bir genel müdürlerimiz var. Soma’da 6 bin çocuk aylardır umut beslediği kuradan maalesef içlerinden kimse çıkmadı. Soma’nın 10 yıldan beri genel merkez olarak düşünmeyelim, yerel olarak düşünelim nasıl bir kayırma yapıldığı, yandaş olanların ne kadar çok zengin olduğu, kimlerin işe girdiği ortadadır. Bir korku imparatorluğu yaratılmıştır” dedi.
İşsiz gençlerin sorunlarını dinleyen Akçay, daha sonra MHP İlçe Teşkilatı binası önünde düzenlenen aşure hayrına katıldı.

Resim_027.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!