Soma Karaelmas Gazetesi

‘Menfaat için değil Hizmet için buradayız’

‘Menfaat için değil Hizmet için buradayız’
1.954 views
24 Ekim 2017 - 20:45

SEAŞ Sosyal Tesislerinde bulunan Lojmanlarda Ak Partililerin oturduğu yönünde çıkan söylentiler ve haberlere istinaden açıklamada bulunan Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk ‘Hiçbir kuruma emrivaki bir davranış sergilemedik. Biz menfaat için değil, hizmet için buradayız’dedi.

SEAŞ Sosyal Tesislerinde bulunan lojmanların tahsisinin Başbakanlık ve EÜAŞ Genel Müdürlüğü oluru ile olduğunu ifade eden Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk yaptığı açıklama ile söylentilere cevap verdi.
Yapılan Açıklamada ‘Sayın Somalı hemşerilerim, Adalet ve Kalkınma Partisi Soma İlçe teşkilatı olarak İlçemizde bulunan yerel gazete ve söylentiler partimiz hakkında yazılan olumsuz haberler bizleri derinden üzmüştür.
Ak Parti kurulduğundan bugüne kadar hiçbir yöneticimiz kamuya ait lojman ve sosyal tesisleri parti kimliğini kullanarak şahsına menfaat sağlamamıştır. SEAŞ sosyal tesislerinde kurum çalışanları dışında sadece emniyet , Türk Silahlı Kuvvetleri ile kamu yöneticileri ve personeline tahsis yapılmıştır. Tek istisnası Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü ve Soma Belediyesi Başkan yardımcısı olmak üzere iki kişidir. Bunun dışında 2004 yılından sonra bugüne kadar SEAŞ lojmanlarına kurum çalışanı (SEAŞ, TORKU ve ELİ ) dışından 22 kişiye tahsis yapılmıştır. Bunlardan 2 kişisi gazi olup kamu çalışanı , 9 kişi Emniyet Müdürlüğü personeli, 10 kişi TSK, 1 kişi Vergi Dairesi Müdürü’dür. Şu anda dışarıdan Okul müdürleri, Adliye personeli, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, doktorlar ve hastane personeli olmak üzere çok sayıda talep olmasına rağmen alınan yönetim kurulu kararı gereğince bu talepler karşılanmamıştır. Lojman tahsisi yapılan isimlerin de EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık tarafından oluru alınarak verilmiştir. İlçe teşkilatı olarak tüm kurumlarla ilişkilerimiz kurumsal yapı düzeyinde olup hiçbir kuruma olumsuz ve emrivaki davranış içinde olmadık,olamayız da. Bizler hizmet için görev başındayız, menfaat temini için değil. Kamuoyuna saygı ile duyurulur’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!