Soma Karaelmas Gazetesi

MELİKE DOĞRU SOSYAL TESİSLERİ TEMELİ ATILDI

MELİKE DOĞRU SOSYAL TESİSLERİ TEMELİ ATILDI
2.295 views
17 Temmuz 2013 - 6:12

Soma Kömür İşletmeleri Yardımlaşma Derneğince yapılan Soma Kömür İşletmeleri İşçileri Yardımlaşma Derneği Melike Doğru sosyal tesislerinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Soma’nın ve Manisa’nın en büyük düğün salonunun temel atma töreni yapıldı.

Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası altında Atatürk Mahallesi üzerinde yapımına başlanan sosyal tesislerin temel atma törenine Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup, Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Soma Şube Başkanı Tamer Küçükgençay, Soma Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Soma Kömür İşletmeleri İdari İşler Müdürü Melike Doğru, Dernek Başkanı Murat Kalın, Soma Kömür İşletmeleri çalışanları ve temsilcileri katıldı. Eski Soma İlçe Müftüsü Şeref Bedirhan tarafından dua yapılarak kurban kesildi. Temel atma töreninde konuşma yapan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Soma Kömür İşletmeleri sadece Somamızın değil, madencilik sektöründe Türkiye’mizin devlerinden bir tanesi. Bizlerinde medarı iftiharıdır. Her yıl çok önemli bir miktarda kömür üreten kurumsal yapısını tamamlamış güçlü kadrosu, mühendisleri, işçisi ile kendini ispat etmiş çok önemli ve büyük bir firmamız olan Soma Kömür İşletmelerimiz bundan sonra artık Somamızda da iz bırakmaya başlıyor. Kendine yakışır bir biçimde Soma Kömür İşletmeleri işçilerinin kurduğu dernek ve işletmenin katkıları ile Belediyemizin de yakın işbirliği ile Somamıza çok güzel mücevher gibi bir bina armağan ediyorlar. Bugün burada onun temelini atıyoruz. Katkılarından ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Soma’da yılda 800’e yakın çiftimiz evleniyor. Bunların önemli bir kısmı düğün yapıyor. Düğün için böylesi mekanlara ihtiyaç var. Burası sadece düğün için değil her türlü sosyal ve kültürel faaliyette kullanılacak. Uzun bir süre de bu işin işletmeciliğini de derneğimiz yürütecek. Mahallemize canlılık sağlayacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun. Katkılarından dolayı Genel Müdürümüze ve Derneğimize teşekkür ediyorum’ dedi. Genel Müdür Ramazan Doğru ve Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından butona basılması ile birlikte temel atma töreni gerçekleşti.

Projesi Soma Belediyesi tarafından hazırlanan Sosyal Tesis 2 katlı olarak Şoförler Odası altındaki 2 bin 100 metrekarelik alan üzerine dernek tarafından yapılacak.

Düğün salonunda ses yalıtımı, akustiği uygun, merkezi ses ve ışık sistemi, konser ve konferansa uygun, yemekli düğün yapılabilecek şekilde asansörü olan, 900 metrekarelik modern düğün ve etkinlik salonu olacak. Ayrıca alt katında ise 600 metrekare marketi, lokal, kuaför, berber bulunacak. Bina, önünde 50 araçlık otoparkı olan ve geniş bir yeşil alana sahip olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!