https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Mega projenin imzası atıldı

Mega projenin imzası atıldı
782 views
08 Mart 2018 - 9:25

sıfır  borç ile projeye imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Katlı pazaryeri ve otopark projesi, Benim Belediye Başkanlığım döneminde yapılan maliyeti itibari ile mega projedir’dedi.

Soma Belediyesi katlı pazaryeri ve otopark ihalesinde 15 milyon TL teklif veren Baltaş- Yapıtaş Ltd. Şti. İş ortaklığı ile Soma Belediye Encümen Toplantı Salonunda sözleşme imzalandı.
420 günde tamamlanması planlanan Katlı Pazaryeri ve Otopark’ın Mega proje olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Önemli bir projenin sözleşmesini imzalıyoruz. Uzunca bir süreç yaşandı. Yaptığımız ihaleye katılım oldu. En uygun teklifi veren firma ile anlaşmak istedik ancak en daha yüksek telif veren bir başka firma kendi hakkı olduğunu öne sürerek Kamu İhale Kurumu’na müracaatta bulundu. İlk müracaattan küçük bir düzeltme talebi çıktı. Onları gerçekleştirdik ve tekrar değerlendirdik. İkinci kez aynı firmaya bağladığımız zaman tekrar KİK’e müracat edildi. Bu sefer müracaat reddedildi. 15 milyon +KDV olarak sözleşmemizi imzalıyoruz. Somalıların özlemle beklediği, çağdaş modern bir pazaryerine şehrimizi kavuşturacağız. Belediyemiz açısından benim Belediye Başkanlığım döneminde gerçekleştirilen en önemli projelerden bir tanesi. Maliyeti itibari ile de Belediye ölçeğinde mega proje diyebiliriz. Öz kaynaklarımızla başlattığımız bir proje ve inşallah bu şekilde de tamamlamayı arzu ediyoruz. Yetmediği zamanda şuan sıfır borçlu bir belediyeyiz ve kredilerimiz açık ve müracaat edebiliriz. Diğer hizmetlerimizi de aksatmadan projemizi tamamlayacağımıza inanıyorum. Anlaştığımız firma Soma’ya Canlı Hayvan Pazarı projesini gerçekleştiren bir firma. Bir çok belediyede işleri var. Oralarda da başarılı bir şekilde yükümlülüklerini yerine getirdiklerini de biliyoruz. Aynı başarıyı Soma Pazaryerinde de kendilerinden bekliyoruz. Artık bizim için onlar hizmet ortağımızdır. Katlı Pazaryerimizin bir an evvel tamamlanması için bizde her türlü gayreti ve desteği göstereceğiz. Onlarda çalışarak hak edecekler. Kimseyi mağdur etmeden Soma’ya yakışan katlı modern bir pazaryeri inşallah şehrimize hediye edeceğiz’dedi.
‘Türkiye’de ilk olan  projelere imza attık’
Devlette devamlılık esastır, Büyükşehir’in yaptığı projeler bizim planladığımız projelerdir diyen Başkan Ergene ‘Eski pazaryeri boşaldığı andan itibaren yeni pazaryerimiz devreye alındığında 10 bin metrekarelik rekreasyon alanı içinde sosyal tesisi olan güzel bir park projemiz var. Malumunuz yerel seçim 2019 Mart ayında yapılacak. O tarihe kadar pazaryerini bitirirsek, park işine sıra gelecek. O tarihte Belediye Başkanlığı kime nasip olur bilinmez. İşin o kısmı çok önemli değil, yapılacak işler belli. 2014 yılında Soma’nın 10 yılını ve 20 yılını planlamış vaziyetteydik. Büyükşehir Belediyesi olduk ama dikkat edin Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü projeler Soma İlçe Belediyesinin başlattığı, planladığı ihalesini gerçekleştirdiği işlerin devamı niteliğindededir. Bunu vatandaşımız da gözlemliyor. Bölge Isıtma Sistemi, Atık Su arıtma Tesisi, İçme suyu hatları, yağmur suyu hatlarına kadar hep bizim dile getirdiğimiz projelendirdiğimiz, iller bankasına müracaatını yaptığımız işlerdir. Demekki biz Soma’nın ihtiyaçlarını görebilmişiz. Doğru değerlendirmiş ve adım atmışız. Türkiye’de ilk olan projeleri başlatmışız. Büyükşehir Belediyemiz de bunların gerekli olduğunu özümsemiş ve bizim bıraktığımız yerden almış devam ettiriyor. Devlette devamlılık var. 2019 sonrasında da Soma bahsettiğim eski pazaryerindeki parka rekreasyon alanına sosyal tesislere kavuşacaktır’dedi.
Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Soma mıza hayırlı uğurlu olsun, en kısa sürede yer teslimi yapılacak’ diyerek imzasını atarken, Müteahhit firma Baltaş- Yapıtaş Ltd. Şti. iş ortaklığı yetkilileri tarafından sözleşme imzalandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!