Soma Karaelmas Gazetesi

Meclis Araştırma Komisyonu 3.Kez Soma’ya Geldi

Meclis Araştırma Komisyonu 3.Kez Soma’ya Geldi
1.763 views
31 Ekim 2014 - 8:36

Meclis Araştırma Komisyonu 13 Mayıs’ta facianın yaşandığı ve 301 madencimizi şehit ettiğimiz Eynez Ocağına girmek için Soma’ya geldi. Komisyon Maden Faciasının yaşandığı ocakta incelemelerde bulunarak görüntü ve fotoğraf alacak.

Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu üyeleri, 301 işçinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasının meydana geldiği ocakta incelemelerde bulunmak üzere Soma’ya geldi. AK Parti Milletvekili Ali Rıza Alaboyun başkanlığında gelen komisyon, bilirkişi heyetinin giremediği maden faciasının yaşandığı olayın tam meydana geldiği yerlere gitmeye çalışacak. Ege Linyit İşletmeleri toplantı salonunda yapacakları toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun “Komisyonumuzun Soma’ya 3. gelişi. Maden ocağında teknik bir ziyaret yapacağız. Bazı işçi kardeşlerimiz bizlere sıkıntılarını dile getirdi. O sıkıntıları Ankara’da masaya yatıracağız. Maden ocağına girdiğimizde görüntüler alacağız, fotoğraflar çekeceğiz yerinde inceleme yaparak almış olduğumuz görüntü ve fotoğrafları Ankara’da degerlendireceğiz. Daha sonra kapsamlı bir basın toplantısı yapacağız. Maden ocağında uzun bir yol gideceğiz. Belli bir kısmını sürünerek bir kısmını eğilerek geçeceğiz. İşçi kardeşlerimiz maden ocağında ne yaşıyorsa bizde orada onları yaşayacağız. Sonuçta bugüne kadar aldığımız ifadeler dinlediğimiz işçilerimizin bizlere vermiş olduğu bilgiler çerçevesinde burada kayıt altına aldığımız görüntüler ile bütünleştirmek istiyoruz. Sonuç olarakta bir kanaata varacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!