Soma Karaelmas Gazetesi

Maski’den Karacakaş’a Yeni Yağmursuyu Hattı

Maski’den Karacakaş’a Yeni Yağmursuyu Hattı
648 views
21 Ağustos 2017 - 8:17

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma’nın Karacakaş Mahallesi’nde döşediği yağmursuyu hattıyla, yağışlı havalarda meydana gelen su taşkınlarının önüne geçti.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere yağmursuyu hatları döşeyerek yağışlı havaları eziyet olmaktan çıkarıyor. Bu kapsamda MASKİ, Soma ilçesine bağlı Karacakaş Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalarına da son noktayı koydu. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri mahallede 650 metre uzunluğunda yağmursuyu ana hattı inşa etti. Yapılan çalışma sayesinde engebeli bir yapıya sahip olan mahalledeki su taşkını sorunu çözüme kavuşturuldu.

“Ne eksiğimiz varsa yapılıyor”

Karacakaş Mahalle Muhtarı Bahattin Yılmaz,  “Mahallemizin arazi yapısı dik ve yokuşlu. Dolayısıyla yağmur yağdığı zaman üst kısımlardan toplanan sular aşağıda kalan evleri basıyordu. Yağmursuyu hattımız yapıldı. Altyapı ihtiyacımız vardı, MASKİ onu da çözdü. Kilit parke taşlarımız da döşendi. Hizmetlerden memnunuz. Ne eksiğimiz varsa yapılıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!