Soma Karaelmas Gazetesi

Maske Takmayan Drone ile tesbit ediliyor
448 views
10 Eylül 2020 - 17:11

Kaymakam Fatih Akkaya, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yapılan denetimlere katılarak esnaf ve vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına karşı uyardı.

Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, Jandarma Komutanı J.Ütğm. Özgür Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan, Emniyet Müdür Yardımcısı Umut Er tarafından Soma’da maske ve sosyal mesafe denetimleri yapıldı. Vatandaşları ve esnafları Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına karşı uyardı.

Bugünden itibaren drone ile maske takmayanların tesbit edileceğini ifade eden Kaymakam Fatih Akkaya, Maske takmayanlara 900 TL. Cezai işlem uygulanacak. Bugün son kez uyarılarımızı gerçekleştiriyoruz.

Bundan sonra uyarı yerine tebligat işlemlerine başlanacak. Covit-19 salgınına karşı alınan tedbir ve yasakların uygulanmasına ilişkin ilçemiz genelinde 11 Mart 2020 tarihinden bu zamana kadar yapılan denetimlerde; 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında, toplam 313.260.00 TL İdari işlem yapılmış olup, tebligat işlemlerine başlanmıştır. En kısa sürede tahsilat işlemleri gerçekleşecektir’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!