https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Manisa Valisi Soma’da İşçilerle Orucunu Açtı

Manisa Valisi Soma’da İşçilerle Orucunu Açtı
1.469 views
10 Temmuz 2015 - 9:09

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa’nın Soma İlçesine gelerek, yerin 250 m altında maden işçileriyle iftar yemeği yedi.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, AFAT İl Müdürü Bekir Şen ile birikte geçtiğimiz yıl 13 Mayıs’ta meydana gelen ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma Kömür İşletmeleri A.Ş’ye ait Işıklar Maden Ocağında işçilerle bir araya gelerek, iftar yemeği yedi.
Madenci kıyafetlerini giyen ve başına bareti takan Vali Bektaş, Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, AFAT Manisa İl Müdürü Bekir Şen, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. İşletme Müdürü Haluk Evinç, Işıklar Maden Ocağında yerin 250 metre altında maden işçileriyle iftar yaptı.
9 yıldır Soma Kömür İşletmelerinde çalışan Maden İşçisi Fahrettin Kilit, “Vali Beyimiz bizimle birlikte iftarını açtı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.Para konusunda sıkıntımız yok.Eskisine göre, iş güvenliği olsun, emniyet olarak çok şey değişti” dedi.
Vali Erdoğan Bektaş, “soma’da madenle ilişkili herkesin söylediği bir tek şey var.Madenler açılsın, çalışsın.Biz ekmeğimizi kazanalım.Kimse madende çalışmaktan şikayetçi değil. Daha çok iş bulamamaktan şikayetçi.Bu bir çok şeyi gösteriyor. Soma’da insanlarımızın gerçekten çalışmaya ihtiyacını, çalışma niyetini gösteriyor.Tembellik niyetinde olan adam bunu söylemez. İş olsun çalışayım diyor. İş oluncca da işte sizler buraya geliyorsunuz ve çalışmaya devam ediyorsunuz.Burada üzerinde durmamız gereken, çalışma düzenini herkes için uygun bir şekle getirmek.Patron için, şirket için, idare için ve işçi için.Herkese uyacak bir çalışma düzeni barış içerisinde buluşturup bu işi sürdürmek zorundayız” dedi.
Işıklar Maden Ocağı İşletme Müdürü Haluk Evinç, “Biz Soma Kömür İşletmeleri olarak Vali bey’e, Kaymakam Bey’e, ELİ’ye ve TKİ’ye çok teşekkür ediyoruz. Çünkü, bizim şirket olarak büyük bir kazadan sonra bütün işlerimizi yürütecek hakedişlerimiz, düzelecek bir ortamımız oluşmuyor. Burada hem Vali bey, hem Kaymakam bey bize yardım ediyorlar. Buradaki hakedişleri düzenlemesek bile bütün çalışan arkadaşlarımın maaşlarını TKİ’den ELİ’den aldırıyorlar. Bunları bütün arkadaşlarım alıyor. Aynı zamanda bir takım ihtiyaçlarımız var. Bunları da sağlıyorlar.Şimdi yeni bir gelişme olarak bu iş güvenliği ile ilgili artırılması gereken hayat hattı, ansitatik bantlar bunlarla geçen çalışamalrımızda başarıyla sonuçlandı. Bunlarında siparişlerini vermiştik. Bayramdan sonra bütün bu yeni çip sistemi, işçi arkadaşların üzerine takılacak olan kipler hepsinin siparişleri bağlanmak üzere.Ve bunları en geç yılbaşına kadar herşeyi bitireceğiz. Ocağımız yeni maden kanunu ne gerekiyorsa, hatta daha fazlasını yapmak gerekiyor tabi.Ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Benim işçi arkadaşlarıma bir sözüm var genel müdür olarak, Soma Kömür İşletmeleri çalışanı diye parmağıyla gösterilip ona bir ayrıcalık tanıyacağım. Ama bunu daha yapamadım.O günlere de geleceğiz inşallah. Vali beyimizi Yılbaşında Eynez Maden Ocağında yemek yemeğe çağırıyoruz.Kazanın olduğu ocakta hem çalışacağız, hem de kömür çıkartacağız, yemeklerimizi yiyeceğiz ve ocağımızı gezeceğiz. Eynez Ocağımız için söz aldık” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!