https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Makam Araçları

Makam Araçları
1.658 views
06 Eylül 2016 - 8:45

Selam ve sevgilerin en güzelinin siz değerli dostların ve sevgili okurlarımın olması dileği ile hepinize güzel bir hafta geçirmenizi diliyorum.

Değerli arkadaşlarım, kıymetli okurlarım, bu hafta yine terör terör ve terör üzerine yazacaktım gerçekten söylenecek sözlerin hepsini söylemekle beraber bugüne kadar yazdığım yazıların içinde basın hayatımda ilk defa ağır söz olarak “ Hanginize küfür edeyim” diye yazıyı bile kaleme aldım. Artık sözün ve kelimelerin bittiği yerdeyiz mi desem, sabrımız tükendi mi desem, bilmiyorum, bilmiyorum, bilmiyorum, sadece bildiğim ve hepimizin söylediği tek söz, kanları yerde kalmasın, ölenlere rahmet, geride kalanlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz sözleri o kadar, daha başka bir şey söylemek ve yazmak istemiyorum, içimde fırtınalar kopuyor çok şeyler yazıp, çok şeyler söylemek istiyorum, son bir haftada 38 şehit ve 380 yaralı, bu ne demek, bunun izahı var mı  ? dediğim gibi  çokkkkk şeylerrr yazmak istiyorum çok , ama ne mesleğim gereği nede içerisinde bulunduğumuz ve geçirmekte olduğumuz zor günler nedeni ile bu konunun çözümünü ilgili makam ve mercilere bırakıyorum.

Gelelim esasi olan konumuzun özüne, dün akşam sosyal paylaşım sitesinin birisinde  makam aracı sayıları verilmiş,  Fransa’daki makam aracı sayısı dokuz bin, Japonya’da on bin, Almanya’da on bir bin ve Türkiye’de makam aracı sayısı sıkı durun 193425. Konu ile ilgili yaptığım araştırma sonucunda; Türkiye resmi araç sayısı ile dünyanın en zengin ve en gelişmiş ülkelerinden Almanya ve Japonya’yı 20 ye katlıyor,Bu lüks araçların bir çoğunda hizmet yerine makam aracı olarak kullanılıyor, ve hatta bu da yetmiyor gibi  tüm devlet ve kamu kurumlarında  bu kadar israfa rağmen, devlet binlerce araç kiralama yoluna gidiyor. Yukarıda belirttiği sayılarda da görüleceği üzere, Fransa, Japonya, Almanya on bin  resmi araçla  kamu hizmetlerini karşılayabiliyor, fakat Türkiyemiz maalesef 193 bin araç yetmiyormuş gibi  binlerce araç kiralama yoluna gidiyoruz.O zaman akla şu soru geliyor, Alamnay, Japonya, Fransa ellerinde bulunan on bin  araçla memleketinin hizmetlerine yetişemeyip, çöpleri sokaklarda bırakıp, müdürleri bisikletler ilemi işe gidip geliyorda, işleri aksıyor acaba. Bu araçlara ödenen ücretlerrr milletimizin ödediği vergilerden değilde, hibe bankasından mı geliyor anlamış değilim. Bakınız kamu kuruluşlarında kiralama şirketlerinin payı yüzde altmışlara dayanıyor. Yerlilik oranı yüzde 50’den düşük olan araçlar satın alınamaz,hibe olarak bile kullanılamaz diyen 237 Sayılı Taşıt kanununa rağmen, ne yazık ki Kamu kurum ve kuruluşlarında Lüks araçtan geçilmiyor.  Çıldırmamak mümkün değil, içimden sadece söyleyebileceğim söz “Yeyin Efendiler” Evet millet olarak bizler kemer sıkalım, sıkmayalım değil ancak vatandaş olarak bizler kemer sıkarken, birilerde devletin aracından, lojmanından, telefonundan savurganlık yapmayı bırakacak, birileri  makam araçları ile  saltanat sürmeyi, etrafına hava yapıp, çoluğunu, çoçuğunu, eşini, dostunu makam araçları ile gezdirmeyi bırakacak, resmi görev niteliği adı altındaki keyfi görevleri bir kenara bırakacaklar, ve Devlet, kolluk görevleri  bu konudaki sıkı  denetimlerini arttıracaklardır. Hiç kimse birilerinin sırtından devletin kendisi,ne tanıdığı imkanları yağdanlık olmak için başka birisine çıkarları için peş keş çekmeye hakkı yoktur, laf başı geldimi Müslüman ve milliyetçilikten konu açıldığında mangalda kül bırakmayan idarecilerin, kamu mallarını kullanırlarken  bu lafları kullanmaya hakları olup olmadığını kendi vicdanlarına bırakıyorum.

Gelecek hafta görüşücüye dek hepinize sağlı, mutluk ve esenlik dolu güzel günler diliyorum, Allaha emanet olun.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!