https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Mahkeme Velayeti Anneye Verdi

Mahkeme Velayeti Anneye Verdi
3.365 views
28 Kasım 2014 - 8:38

Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden Mustafa Korkmaz’ın çocukları için;

Mahkeme velayeti anneye verdi.
Soma’da 13 Mayıs’taki maden kazasında hayatını kaybeden maden işçisi Mustafa Korkmaz’ın eski eşi İmran Özen ve avukatı Sercan Okur, facia ardından açtıkları velayet davasını kazanarak çocuğu B. ‘yi mahkeme kararıyla geri aldığını açıkladılar.

İmran Özen’in avukat Okur,  kendi bürosunda yaptığı açıklamada tarafların yaşanan faciadan önce boşandıklarını hatırlatarak, çocuklardan E. Korkmaz’ın velayetinin anne İmran Özen’e, B. Korkmaz’ın velayetinin ise baba Mustafa Korkmaz’a verildiğini kaydetti.

Son günlerde bu konu hakkında basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Okur, müvekkili ile çocuklarını psikolojik açıdan rahatsız ettiğini belirterek konu hakkında açıklama yapma gereği duyduklarını anlattı.

Okur, şöyle konuştu:

“Çocuğun velayeti baba Mustafa Korkmaz’ın ölümüyle hukuken boşa çıktığı için anne İmran Özen adına Soma Asliye 1. Hukuk Mahkemesinde velayet davası açtık. Bizim açtığımız velayet davasına karşılık olarak Mustafa Korkmaz’ın babası olan ve aynı zamanda B. Korkmaz’ın dedesi Orhan Korkmaz dava açtı. Yapılan yargılama ve bilirkişi incelemesi sonrasında, mahkeme çocukların velayetinin anneye verilmesini uygun buldu. Anne İmran Özen doğduğu andan itibaren çocuklara bakmış, ilgilenmiş, her türlü sıkıntılarında yanlarında olmuş, eşiyle boşanmış olmasına rağmen, B. Korkmaz ile ilişkisini hiç bir zaman sona erdirmemiş, eğitimiyle ilgilenmiş annedir. Basında yer aldığı gibi çocuklarına karşı ilgisiz kalmış veya terk edip gitmiş bir anne değildir. Mahkeme kararı karşı tarafça temyiz edilmeyerek kesinleşti.”

Sema Korkmaz, Çocuk Anneye Verilsin Diye İfade Değiştirdi

Üvey anne Sema Korkmaz’ın davada tanık olarak beyan verdiğini kaydeden Okur, “İlk başta çocukların dedeye verilmesini isterken daha sonra bize gelerek, çocukların dede tarafından bakılamayacağını, gerçek anne İmran Özen’in çocuklara en iyi şekilde bakacağını söyledi ve mahkemeye giderek ifadesini değiştirdi. Bu yaklaşık 2 ay önce oldu ve 1 ay önce de mahkeme sonuçlanarak karar taraflara tebliğ edilerek temyiz süresi de itirazsız geçti ve karar kesinleşti. Şu an çocukların velayeti müvekkilim İmran Özen’dedir. Basında yer alan haberlerdeki Sema Korkmaz’ın ifadeleri tamamen asılsızdır. Bu konuda doğruyu söylemek ve kamuoyunu bilgilendirmek için böyle bir açıklama yapma gereği duyduk” diye konuştu.

Anne İmran Özen

Maden kazasında hayatını kaybeden maden işçisi Mustafa korkmaz’ın eski eşi İmran Özen ise basında yer alan haberlerin kendisini çok üzdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Basında hakkımızda çıkan haberler beni ve çocuklarımı çok üzdü. Bu haberle çocuklarım da çok yıprandı ben de çok yıprandım. Çocuğumu almak için çok mücadele verdim. Daha önce bir ara oğlumu bana hiç göstermiyorlardı. Çocuğumu sürekli icra yoluyla alarak gördüm. Zaten 8 yaşına kadar benim yanımdaydı. Baba vefat ettikten sonra çocuğumu bana göstermemeye başladılar. Baba sağ iken oğlumla sürekli görüşüyorduk zaten. Sema Korkmaz’da ilk baştan çocuğu vermek istemedi mahkeme sürecinde karşı tarafı tutuyordu. Daha sonra bana şahitlik yaptı, çocuğu benim almamı istedi. ‘İşte sen daha iyi bakarsın çocuğa’ dedi. Şu anda da haberlere çıkınca biz de şaşırdık. Çocuklarım bu yüzden haberlere bakmak istemiyor. Hani bende anlayamadım ne yapmaya çalışıyor. İlk sen al diyordu, bir vermek istemedi, dün de haberlere çıktı. Evlenmedim, çocuklarıma adadım kendimi, onlarla beraber duruyoruz” dedi.

   “Ben Kimseye Açıklama Yapmadım”

Telefonla ulaştığımız Sema Korkmaz ise konu hakkında kimseye açıklama yapmadığını vurguladı.

Kimin ne söylediğiyle ilgilenmediğini ve artık ilgilenmek te istemediğini kaydeden Korkmaz, şunları söyledi:

“Kayınvalidemler beni evden kovunca annenin yanında durması daha iyi olur diye avukatla görüştüm. Başka hiç bir şey olmadı. Çocuk ister kalsın ister kalmasın beni ilgilendirmiyor dedim. Ben artık oradan koptum, beni evden kovdular, ben artık o evde durmak istemiyorum dedim. Basından kimseye bir açıklama yapmadım. Onlar benim önceki söylediklerim, ben artık bir şey konuşmak istemiyorum. Adımın geçmesini istemiyorum. Eski söylediklerim ve eski fotoğraflarım kullanılmış. Benim hiç bir şeyle ilgim kalmadı ve beni artık haber konusu yapmasınlar lütfen.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!