Soma Karaelmas Gazetesi

Mağdur Köy Muhtarları İşin Peşini Bırakmıyor

Mağdur Köy Muhtarları İşin Peşini Bırakmıyor
3.458 views
01 Ekim 2013 - 7:45

Mağdur olan 8 köyün muhtarı köylerinde bulunan ilkokul mezunlarını TKİ’de işe aldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlar Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay’ı ziyaret ederek  gelişmeler hakkında bilgi aldılar.
Maden Mağduru olan Deniş köyü Muhtarı Adil Yörük, Evciler Muhtarı Nazım Kabasakal, Eynez muhtarı Hüseyin Ölek, Adilköy muhtarı Celalettin Atılkan, Çerkez Sultaniye Muhtarı Abdullah Çelik, Kozluören Muhtarı Zeki Şen, Tekeli Işıklar Muhtarı Muharrem Aydınlık, Yırca Köyü Muhtarı Mehmet Ali Eker Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay’ı ziyaret ederek işçi alımlarının ne aşamada olduğunu sordular.  Köylerindeki arazileri madencilik faaliyetleri nedeni ile istimlak edilen köylülerin geçim sıkıntısının önüne geçilmesi için ilkokul ve ortaokul mezunu olan köylülerin kamuda işe alınması için başlatılan mücadele devam ediyor. 8 köy muhtarı Soma ve Ankara’da mağdur olan köylülerin işe girmesi için çalışmalar yapmış ve bir çok ziyarette bulunmuşlardı. Köy muhtarları çalışmaların ne aşamada olduğunu öğrenmek için Küçükgençay ile bir araya geldiler. Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay ‘Deniş köyümüz ve Eynez köyümüz komple kalkacak. Buradaki kişiler mağdur durumda olacak. Bunun için büyük yasalara gerek yok. Bunların düzenlenmesi sağlanabilir. ELİ yönetimi ile Maden İş Sendikası yapmış olduğu çalışmalarda bu köylerde 55 kişinin alınması ile ilgili Soma ayağında, görevini yapmıştır. Soma’nın 55 kişi talebi Ankara’ya gitti. Bu konuda Soma’daki herkes üzerine düşen görevi yapmıştır. Karar artık Bakanlık ve  TKİ’dedir. Gerekli mağduriyetin giderilmesi için bir şeyler yapılmalıdır. Biz gerekli görüşmeleri yapmaya devam ediyoruz.’dedi. Köy Muhtarları ‘Bize en son 40 kişi alınabilir denmişti. Bunların özellikle şuan köyde oturan ve mağdur olan kişilerden olacağı belirtilmişti. Ancak henüz işçi alımının ne zaman olacağı konusunda bilgi yok.  Gerekli çalışmalar ne aşamada bunu öğrenmek için buradayız’dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!