Soma Karaelmas Gazetesi

‘Madenlerin Açılması İçin Çalışmalar Yapacağız’

‘Madenlerin Açılması İçin Çalışmalar Yapacağız’
1.401 views
25 Kasım 2014 - 8:39

AK Parti Soma İlçe Teşkilatı yeni yönetimi Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi yönetimini ziyaret ederek madenlerin açılmasına destek verdiklerini belirttiler.

Ak Parti Soma İlçe Teşkilatı 7 Kasım’da yapılan Genel Kurul ile oluşturulan yeni yönetimi Maden İşçileri Ege Bölgesi Şubesi Yönetimini ziyaret etti. Ak parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirterek yaptığı açıklamasında ‘ Başkanımla birlikte istişare toplantısı yapıyoruz. Maden Faciası yaşadık. Bununla ilgili olarak  da sıkıntılarını dinledik. Bizlerde madenlerin açılmasında yanayız. Önce emniyet tedbirleri alınması gerekiyor. Önce Sağlık diyoruz. Sonra İş Güvenliği ve emniyet tedbirlerini alarak madenleri çalıştıracağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Başkanımız bu konuda hassas. Belediye Başkanımız ile birlikte Ankara’ya giderek bu konu ile ilgili görüşmeler yapacağız.’ dedi. Sendika Başkanı Recep Satır ‘İşçi arkadaşlarımızın sorunları için önümüzdeki hafta Ankara’da görüşmeler yapacağız. İş Sağlığı ve güvenlik tedbirleri alındıktan sonra madenlerin açılmasını istiyoruz. Bir arkadaşımızı daha kaybetmek istemiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum’dedi.

‘Noter ile tesbit yapıldı’

İşten çıkış verilenler hakkında da bilgi veren Başkan Satır ‘ İşyerinden gelen işe davete gitmeyen arkadaşlar çıkış alıyorlar. Noter tasdikli olarak bu arkadaşlarımızın tespiti yapılmış. 27 arkadaşımızın işine son verilmiş. Tebligattan sonra 3 gün işe gitmeyen İş kanununa göre çıkış alır’dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!