https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Madenciler İlkokulunda Ayrım Mı Yapılıyor?

Madenciler İlkokulunda Ayrım Mı Yapılıyor?
2.158 views
12 Eylül 2013 - 7:28

Madenciler İlkokulu 1. sınıf öğrenci velileri okullarında ayrım yapıldığını iddia ederek Soma Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulundular.
Turgutalp Azot sitesi içinde bulunan Madenciler İlkokulunun sınıflarında ayrım yapıldığını belirten öğrenci velilerini gerekirse çocuklarını okula göndermeyeceklerini belirttiler.
Okulların açılması ile birlikte bazı sınıflarda öğrenciler arasında ayrım yapıldığı iddiaları yine gündeme geldi. Turgutalp Madenciler İlkokulunda 1. sınıf için 3 şube oluşturuldu. Şubelerden bir tanesini oluşturan 1/C sınıfı öğrenci velileri Millki Eğitim Müdürlüğüne gelerek şikayette bulundular. Sınıflar arasında ayrım yapıldığını belirten öğrenci velileri ‘ Madenciler İlkokulu 1/A sınıfı öğrencilerinin Azot Sitesi içinde bulunan ve gelir düzeyi yüksek kişilerin çocukları bulunuyor. Okulun iyi öğretmeni ise bu  sınıfa verilmiş. 1/C sınıfında bulunan öğrencilerin ise gelir seviyesi düşük olan ve bizim gibi işçi kesiminin çocuklarından oluşuyor. 1/A sınıfında bulunan öğrencilerin içinde ise gelir seviyesi düşük hiç bir öğrenci bulamazsınız. Biz bu sınıfın tamamen dağıtılarak kura usulü ile sınıfların tekrar belirlenmesini istiyoruz.’diyerek şikayetlerini dile getirdiler. 1/A ve 1/B sınıfında 20 öğrenci bulunduğunu belirten öğrenci velileri ‘ 1/C sınıfında 12 öğrenci var. Verilen öğretmenin ise sözleşmeli olduğu ve 15 tatilde gideceği belirtiliyor. Madem öğretmende gidecek bu sınıf kapatılsın öğrenciler 20 yerine 26’lı olarak sınıflara paylaştırılsın. Okul Müdürüne şikayetimizi ilettik. Bize bağırarak cevap veriyor. Bu şekilde öğrencilerin ayrım içinde eğitim görmesine veliler olarak karşıyız. Eğer bu şekilde ayrım yapılacaksa çocuklarımızın kayıtlarını başka okullara aldıracağız. Yapılan hatadan bir an evvel dönülmesini istiyoruz’dediler. Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yurdadur ise ‘Dilekçe ile şikayetlerini bizlere iletin. Gerekli şikayetlerinizi dikkate alacağız. Okulda araştırma yapılır eğer böyle bir ayrım varsa sınıf dağıtılır’diyerek veliler ile uzun bir süre görüştü.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!