Soma Karaelmas Gazetesi

Madenci Anıt Mezarı Yapılacak

Madenci Anıt Mezarı Yapılacak
1.205 views
17 Haziran 2014 - 6:58

Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti İlçe yönetimi ile birlikte Soma Madenci kabristanlığını ziyaret ederek dua etti.
Hafta sonu Soma maden şehitliğini ziyaret edenler arasında Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti İlçe yönetimi vardı. Şehitliği ziyaret ederek mezarların başında dua okuyan Berber yaptığı açıklamasında ‘Feci kazada hayatını keybedenlerin bir kısmını ziyaret ettik. Soma Maden kazasında vefat edenlerin bazıları ise Kırkağaç, İzmir, Dursunbey ve memleketlerinde defnedildi. 43 Cenazemiz burada bulunuyor. Toplu olması sebebi ile şehitlik olarak anılıyor. Burası için anıt mezar gibi bir düşüncemiz var. Böyle kazanın bir daha olmaması için hafızalardan bir daha silinmemesi için, buraya gelen herkesin de bu kazanın yaralarını sarmak adına, canlı tutmak adına ziyaret yeri, daha düzenli , gelenlerin daha rahat ziyaret edebileceği bir anıt mezar haline dönüştürmek istiyoruz. Belediyemize bu şekilde müracaatlar var. Bunun çalışmaları yapılacak. Bu kaza unutulmayacak. Gelecek nesillerin bir daha böyle bir kaza yaşanmaması için burayı gördükten sonra gerekli tedbirlerin alınması onlara hatırlatacak bir ziyaret yeri kabristan olmasını sağlayacağız. Babalar gününde burayı ziyaret eden o çocukların yerine kendimizi koymamız gerekiyor. Onların bu psikolojisini düşünerek onların yerine kendilerini koyabilmek çok kolay birşey değil. Herkes burayı bir ziyaret yeri olarak görüyor. Ancak babasını ziyaret eden eşini ziyaret edenin yerine kendisini koyarak buraya gelinirse bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliriz. Bir daha böyle bir olayların yaşanmaması için yetkililer, sorumlular, millet olarak üzerimize düşeni yaparız. Bundan ders almadığımız takdirde bu tip ihmal ve facialar yaşanabilir. Soma Belediyesi, Kırkağaç Belediyesi bu faciasının yaralarını sarabilmek için ilk günden itibaren ellerinden geleni yaptılar. Bu acıalrı yaşayanların kolay kolay yarası kapanmayacak. Biz onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!