https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Madenci Ailelerinden Tepki

Madenci Ailelerinden Tepki
1.611 views
07 Nisan 2015 - 7:52

Şehit Madenci yakınları Beşyol Mevkiinde bulunan madenci heyekli önünde bir araya gelerek Soma faciası tutuklularının mahkemeye getirilmeyecek olmasına tepki gösterdi.

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan maden faciasıyla ilgili 13 Nisan 2015 tarihinde 8 tutuklu sanığın mahkemeye getirilmeyecek olmasını madenci aileleri protesto etti.

Madenci aileleri, Akhisar ağır ceza mahkemesinde görülecek olan davaya, eşlerimizin ve çocuklarımızın katillerinin mahkemeye getirilmemesini protesto etmek için bir araya geldiklerini belirttiler. Beşyol mevkkinde madenci heykeli önünde bulışan madenci aileleri adına basın açıklaması yapan madenci eşi Gülten Kavas, “Tam 327 gündür yüreğimize  düşen ateşle yanıp tutuşurken; çocuklarımızın ve eşlerimizin katilleriyle yüzleşmek; içimizdeki öfkeyi bir nebze de olsa katillerin yüzlerine haykırmak istedik..! Bedenlerini ve yüreklerini, bir parça ekmek için yerin altına gömen maden şehitlerimizin hesabını  mahkeme önünde katillere  sormak  ve eğer varsa, vicdanlarına  seslenmek istedik, “rahat uyuya biliyor musun” diye!!!

Çünkü bizler uyuyamıyoruz; tam 327 gün’dür Uykusuz geçen her günün, yetim kalan çocuklarımızın geleceğinin, evlatsız kalan anne babaların evlat hasretinin, kocasız  kalan kadınların hesabını sormak istedik katillerin yüzlerine. Ve istedik ki bizlerin çektiği eşsiz acıları başka kimse çekmesin.

Ama görünen o ki bu duyguları yaşama hakkı bile alınıyor  elimizden.Oysa ki daha önce mahkeme;  şirketin birinci derece yöneticileri ve cezaevinde olan sanıklarla ilgili bizzat Akhisar ağır ceza mahkemesi duruşma salonuna getirilerek sorgularının yapılmasına karar vermişti.Peki şimdi ne oldu da 301 kişinin katilleri korunmaya çalışılıyor.

Danıştay birinci dairesinin 4 aralık 2014 tarihinde vermiş olduğu karar neden hala uygulanmıyor. Çalışma bakanının soruşturma izni vermediği devlet görevlileri ve müfettişlerine neden hala bir soruşturma açılmıyor, yargılanmalarına izin verilmiyor.Ama bizler şunu çok iyi biliyoruz ki! bu katliamın diğer sorumluları hala sokakta dolaşıyor.

Sendika, şirket ve devlet  bu katliamın asıl  sorumlusuyken, bütün suç birkaç tekniker ve mühendisin üzerine yıkılmaya çalışılıyor.Tutuklu bulunan katiller bizlerden kaçırılarak, gerçeklerinin açığa çıkmasının önüne geçiliyor. Ancak bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Katillerin devlet eliyle korunmasına karşı duracağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!