Soma Karaelmas Gazetesi

Maden İş Sendikasında Büyük Gün

Maden İş Sendikasında Büyük Gün
2.082 views
10 Mayıs 2014 - 7:09

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi’nde büyük gün bugün. 10. Genel Kurul Maden İş Sendikası Toplantı Salonunda yapılacak.
Yönetim Kurulunun itirazı ile ertelenen Genel Kurul’un yapılması için mahkemeye başvuran Sendika Başkanı Tamer Küçükgençay’ın itirazı sonrasında 10. Genel kurulun yapılmasına karar verildi.
Soma Kömür İşletmelerinde 68 delege, İmbat A.Ş.’de 55 delege, Kamu’dan 24 delege ve Koza’dan 9 delegenin oy kullanacağı seçimlerde 5 kişilik yönetim ile birlikte toplam 161 kişi sandığa gidecek.

Seçim öncesinde açıklama yapan Başkan Küçükgençay ‘Genel kurulumuz yarın yapılıyor. Genel Merkez yönetiminin hepsi, 12 şube başkanı ve yönetim kurulunun katılacağı genel kurulumuzu yapıyoruz. 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü (bugün) daha önce yönetim kurulumuz ile birlikte aldığımız karar ile Genel Kurul tarihi vermiştik. Bu doğrultuda yarın seçimimizi gerçekleştireceğiz. 13 bin üyemizin hak ve menfaatlerini ilgilendiren bir kongre olacak. Yönetim kurulu ile birlikte biz birlikte çalışmaya başladığımız 21 Aralık 2008 ‘den bu yana ilçemizde örgütsüz tek bir maden işçisi kalmayıncaya kadar mücadele verdik. Büyük örgütlenmeler yaptık. Herkesin aklına takılan kamu ELİ Müessese Müdürlüğü’nün şubedeki temsil sayısının düşmesi ile ilgili endişeleri vardı. Kongrede hangi sonuç çıkar bilmiyorum ben kendi adıma söylüyorum. Eğer ben Soma Şubesinde göreve devam edersem, Kamu çalışanları ile birlikte özel sektör çalışanlarının koruyucusu olmaya devam edeceğim. Kongremizin öncelikle Soma Maden işçileri için, Türkiye işçi sınıfı için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!