Soma Karaelmas Gazetesi

Maden-İş Sendikası Seçimleri

Maden-İş Sendikası Seçimleri
2.456 views
15 Şubat 2014 - 8:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, basın açıklaması yaparak, Maden İş Sendikası’nın bugün yapılacak olan delege seçimlerine değindi.
CHP  İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, açıklamasında, “Somanın en önemli değeri Linyit’dir. Onu üreten işçilerimizdir. Ve işçilerimizin örgütlü oldukları kurumu Sendikadır. Her dönem Soma kamuoyunda ağırlığı olmuş, işçilerimizin başı sıkıştığında başvuracağı ilk adrestir Sendika. Emeğin ve işçinin hakkını en üst düzeyde savunması gereken, üretimden gelen gücünün farkında olması gereken, iktidarlara her dönem muhalif olması gereken ve işverene kök söktürmesi gereken mücadele ve direniş kurumudur Sendika.
AKP iktidarı döneminde, her demokratik kitle örgütünün üzerinde olduğu gibi sendikalarımızın üzerinde de büyük bir baskı var. Bir yandan özel madenlerde çalışan işçilerimizin sendikalı olmaları bizleri sevindirirken, öte yandan da demokratik olmayan yöntemlerle patronların baskısıyla AKP’li milletvekillerinin yaptığı listelerle seçimlere gidiliyor iddiaları bizleri endişelendirmektedir.
Şunu en başta söyleyelim. Kimin nereye seçileceğinin, falanca makamda Ali’nin mi Veli’nin mi oturacağının bizler için zerre kadar önemi yoktur. Bizler için önemli olan, işçinin özgür iradesinin sandıktan çıkabilmesidir. Seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşmesidir. İşçilere baskı yapılmamasıdır.
Bize gelen şikayetlerden anlaşılıyor ki; delege olmak isteyen bazı işçiler; çalışma yapmaları engellemek amacıyla madene sokulmamaktadırlar.  AKP milletvekillerinin maden yöneticilerine listeler verip o kişilerin delege yapılması adına maden yöneticilerine baskı yapması söz konusudur. Eğer tüm bu iddialar doğru çıkar ve baskı altında ve antidemokratik bir seçim yapılacak olursa seçilen kişilerin ve en başta da Sendikanın saygınlığı konusunda endişeler ortaya çıkacaktır.
Sendikamızın tüm yöneticilerine ve sendikalı tüm işçi kardeşlerimize şunları hatırlatmak isterim. Her 4 Aralıkta Madenciler gününüzü kutlamak için sizleri ziyaret eden AKP değil Cumhuriyet Halk Partisidir. Her 1 Mayıs’ta zaman zaman, İl başkanımızı, ilçe başkanlarımızı, milletvekillerimizi ve üyelerimizin geniş katılımını sağlayarak sizlerin bayramlarınıza katkı koyan AKP değil Cumhuriyet Halk Partisidir. Özelleştirmeye karşı düzenlediğiniz mitinglere giden (Türk-iş Kütahya Mitingi) AKP’nin ilçe başkanı değil Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanıdır. Şehir dışındaki mitinglere giderken sizleri sabah 6.30 da olsa gece 11.oo da olsa uğurlamaya gelen AKP’liler değil, Cumhuriyet Halk Partililerdir. Her zaman sizleri sayan, oy almak için değil, baskı yapmak için değil, “EMEK EN YÜCE DEĞERDİR” düşüncesinde olduğu için sizleri önemseyen Cumhuriyet Halk Partisi’dir.
Evet iktidarlara direnmek zordur, karşı çıkmak da cesaret ister ama unutulmamalıdır ki iktidarlar gelip geçicidir. Herkes ileride siyasete, özgürlüğe, demokrasiye, demokratik seçimlere, işçinin iradesine gösterdiği saygıyla ve emeğin değerinin yükselmesine yaptığı katkıyla anılacaktır. Oturduğu  ve işgal ettiği makamlarla değil” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!