Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Maden İş Sendikası Seçime Hazırlanıyor

Maden İş Sendikası Seçime Hazırlanıyor
2.683 views
19 Nisan 2014 - 7:32

Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi 10 Mayıs’ta yapılacak seçimlere hazırlanmaya başladı. 150 delegenin tamamını sendika yönetiminin belirlediği kişilerden oluşması seçimlerin sorunsuz geçeceğini gösterse de yönetimde değişiklik olup olmayacağı da merak konusu.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Yönetim Kurulu seçimlere hazırlanıyor. 15 Şubat 2014 tarihinde delege seçimlerini tamamlayan Ege Şubesi yönetimi geçtiğimiz günlerde karar alarak genel kurulu 10 Mayıs Cumartesi günü yapacağını duyurdu. Yaklaşık 13 bin üyesi olan Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şubesi yönetimi yönetimini belirlemeye hazırlanıyor.
10. Olağan Genel Kurulunda oy kullanacak olan 150 delegenin tamamının Sendika yönetiminin belirlediği kişilerden oluşması ise seçimin sorunsuz geçeceğini gösteriyor. Ancak yönetimde her hangi bir değişikliğin olup olmayacağı ise işçiler tarafından merak ediliyor. 10 Mayıs Cumartesi günü yapılacak genel kurul Maden İş toplantı salonunda yapılacak. Çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 17 Mayıs Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak.
Genel Kurulda Zorunlu organlara ve Üst kurula seçilecek adayların belirlenmesinin yanı sıra Şube Başkanının da içinde bulunduğu 5 kişilik yönetim, yönetim kurulu yedek 5 kişi, Denetim kurulu 3 asil ve 3 yedek, Disiplin kurulu 3 asil ve 3 yedek üyenin belirlenmesinin ardından sendika genel kuruluna katılacak delege seçimi ile genel kurul sona erecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!