https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Maden Şehitliğinde Bayram Burukluğu

Maden Şehitliğinde Bayram Burukluğu
1.806 views
20 Temmuz 2015 - 7:55

Soma Maden Şehitliği’nde, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Soma’da geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin mezarlarının bulunduğu Soma Maden Şehitliği’nde, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Soma Belediye Mezarlığı içerisindeki 39 madencinin defnedildiği Soma Maden Şehitliği, Ramazan Bayramının ilk gününde madenci ailelerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarca da ziyaret edildi.
Merhum madencilerin aileleri ile ziyarete gelen vatandaşlar, kabirlerin başında Kuran okudu ve dua ettiler. Merhum madenci İdris Duran’ın annesi Kezban Duran, çocuklarını çok genç yatşa kaybettiklerini belirterek, “Oğlum işini çok seviyordu, hep gitmek istiyordu. Artık bir şey diyecek halimiz yok. Üçüncü bayramı geçirdik, acılarımız büyük, içimizden hiç çıkmıyor amaböyle özel günlerde yokluğu daha çok koyuyor” diye konuştu.
Ölen madencilerden Uğur Çolak’ın kabri başında torunlarıyla birlikte dua okuyan baba İsmail Çolak ise suçluların bir an önce cezalandırılması gerektiğini söyledi.
Kendileri için bayram olmadığını vurgulayan Çolak, “Şatafatlı mezarlıklar yaptılar, buralara yaptıkları masrafları bu insanların çalıştığı işyerlerine yatırım yapsalardı bu insanlar da yaşıyor olmaz mıydı. Suçu kabul eden yok, olan 301 tane evlada oldu. 301 ana baba ve sayısız kardeşleri buralara mahkum ettiler. Bizleri bu bayram günlerinde buralara mahkum edenler, diliyorum ki, bizlerden beter olsunlar” dedi.
“Her Bayramda Acılarımız Canlanıyor”
Ölen madenci Tolga Özcan’ın eşi Berna Özcan (23) kucağında 7 aylık kızı Ecrin Buğlem Özcan ve babası İsmet Demir ile mezar başında dua ettiler.
Eşi öldüğünde 1.5 yıllık evli ve 6 haftalık hamile olduğunu hatırlatan Berna Özcan, “Bayramımız her zaman ki gibi kötü geçiyor.Bu saatten sonra zaten nasıl iyi geçebilir ki. Kızım babasının mezarına ilk bayram ziyaretine geldi.
Ölen madencinin kayınpederi İsmet Demir ise anılarının canlandığını belirterek “Geçtiğimiz bayramda torunumuz yoktu, bu bayram torunumla beraber geldik, bir taraftan sevinçliyiz, diğer taraftan ise üzüntülüyüz. Her bayramda acılarımız maalesef canlanıyor. Kader birliği yapan aileler ile buraya gelerek her bayramda hep aynı acıları yaşıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!