https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Maden Şehitliği’nde Babalar günü

‘Maden Şehitliği’nde Babalar günü
2.727 views
23 Haziran 2015 - 7:54

Soma’da geçen yıl 13 Mayıs’ta yaşanan faciada yaşamını yitiren 301 madenciden 39’unun defnedildiği, Soma Maden Şehitliği’nde Babalar Günü hüznü yaşandı.
Soma Belediye Mezarlığı içinde oluşturulan şehitlik, “Babalar Günü” ile özel bir günde daha acıya sahne oldu. Şehitliği ziyaret eden çocuklar babalarının, babalar da oğullarının yokluğunda bu özel günü yaşamaya çalıştı.
“Babalar Günü” dolayısıyla Soma Maden Şehitliği’nin en küçük ziyaretçisi, 6 aylık Ecrin Bulem Özcan oldu. Maden faciası yaşandığında 6 haftalık hamile olan Berna Özcan (23), “Babalar Günü” dolayısıyla yitirdiği eşinin kabrini 6 aylık olan kızları Ecrin Bulem ile ziyaret etti. Eşinin kabri başında 6 aylık bebeğiyle dua eden Berna Özcan, daha sonra üzerinde “Seni çok seviyorum babacığım. Babalar Günün kutlu olsun. Kızın Ecrin Bulem Özcan” yazan, beyaz ve kırmızı güllerden oluşan bir demet çiçeği eşinin mezarına bıraktı.
Özcan, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, faciadan yaklaşık 1 yıl önce evlendiklerini, kızının babasını hiç görmediğini ifade ederek, şunları söyledi:
“Çocuğum ilk defa Babalar Günü’nü kutluyor. Acımız var. Sonuçta bir yılımız geçti ama hala yüreğimizde acımız, unutulacak gibi değil. ‘Bulem (cenneti müjdeleyen melek)’ ismini eşim istiyordu. Onun istediği ismi de koydum çocuğumuza. Kendisi kızını görmedi ama ismi kızımda yaşayacak.”
Babalar Günü ziyaretinde kızı ve torununa eşlik eden İsmet Demir de faciada damadıyla birlikte 301 canın yitip gittiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Allah geride kalanlara sabırlar versin. Yerleri dolmuyor, keşke sağ olsalardı hepsi, kör topal olsaydı, herkes çocuğunun başında olsaydı. Her şey para değildir. Torunum 6 aylık oldu, dede demesi başka, baba demesi başka. Onun acısını yaşıyoruz. Bizler de büyükleri olarak geride kalan evlatlarına sahip çıkmamız gerekiyor. Onların yokluklarını aratmamamız lazım. Para pul en sona kalmış bir olay bizim için. Buraya geldiğimizde hep aynı olayları yaşıyoruz.”
Madenci eşi Berna Özcan, şehitlikten ayrılmadan önce Babalar Günü hatırası olarak bebeğiyle eşinin kabri başında fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!