Soma Karaelmas Gazetesi

Maden Kazalarının Değerlendirilmesi Soma’da Yapıldı

Maden Kazalarının Değerlendirilmesi Soma’da Yapıldı
1.793 views
24 Haziran 2014 - 6:46

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından düzenlenen Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Soma Şubesi, TMMOB Maden Mühendisleri Şubesi Genel Merkezi ve Manisa Tabip Odası’nın katkılarıyla hazırlanan Egeli Halk Sağlıkçılar Bölge Toplantısı Soma’da yapıldı.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Soma Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi 1 Nolu Şube Müteşebbis Heyet Başkanı Ali Gökmen de katıldı. Toplantı 2 oturum halinde gerçekleştirildi.
Toplantı Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerinin anılmasıyla başladı.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Meral Türk’ün yönetiminde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Alp Ergör,İş Sağlığı ve İş Güvenliğini etkileyen faktörlere kavramsal yaklaşım konusunda, TMMOB YK Üyesi Maden Mühendisi Mehmet Torun, madencilik sektöründe özelleştirme, taşeronlaştırma ve sonuçları hakkında bilgiler verdi.
Toplantının 2. oturumu ise Prof. Dr. Yücel Demiral, Prof. Dr. Erdal Beşer yönetiminde yapıldı. A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. İş Güvenliği Müdürü ve Koordinatörü Maden Mühendisi Raif Kavran, Soma’daki iş kazasının nasıl faciaya dönüştüğünü, 23 yıl Soma kömür havzasında çalışma sonrasında yurt dışı iş güvenliği yönetim sistemi uygulamasında 8 yıl çalışmış bir maden mühendisi gözüyle anlattı. Demir Export A.Ş., Fernas A.Ş. İşyeri Hekimi Dr. Ali Ünlü, işyeri hekimi gözüyle maden iş kolunda iş güvenliği konularına değindi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!