Soma Karaelmas Gazetesi

Maaşlar Eksik Yatınca Işıklarda Üretim Durdu

Maaşlar Eksik Yatınca Işıklarda Üretim Durdu
1.665 views
24 Ekim 2014 - 8:43

Soma Kömür İşletmelerine bağlı Işıklar Ocağında maaşlarını eksik aldıklarını belirten 1200 işçi eylem yaparak ocağa girmedi.

Soma Kömür İşletmelerine bağlı Işıklar Ocağında 1200 işçi maaşlarını eksik aldıklarını gerekçe göstererek ocağa girmedi. Paşa Vardiyasında bulunan işçiler ocaktan çıkarak, Serseri vardiyasında işçiler ise Ocağa girmeyerek eylemlerini sürdürdü. Sabah saatlerine kadar eylem yapan işçiler bizler geçen ay üretim devam etmemesine rağmen işyerimiz açılsın diyerek ocaklarda çalıştık. Ancak işe gelmeyen, çalışmayan arkadaşlarımızla aynı parayı aldık. Düz işçi, yedek işçi, ustabaşı herkese aynı para verildi’ diyerek ek ücretlerinin yatırılmasını istediler.

Işıklar İşletme Müdürü Haluk Evinç ise işçileri ikna etmek için yaptığı konuşmasında farkların ilerleyen günlerde işçilerin hesaplarına yatırılacağını belirtmesi üzerine işçiler sessizce dağıldı.  İşletme maaşlar yatıncaya kadar üretime ara verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!