https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

LYS’DE SOMA BAŞARISI

LYS’DE SOMA BAŞARISI
1.583 views
17 Temmuz 2013 - 6:28

Eğitimdeki başarısını Soma LYS’de de gösterdi. Soma’da LYS sınavına giren 613 öğrenci büyük başarı gösterdi. Tüm puan türlerinde Türkiye genelinde ilk 100’de 7 öğrenci, İlk 1000’de ise 21 öğrenci Türkiye derecesi yaptı.

İlk 100’e giren öğrenciler Türkçe Matematik’te Türkiye 32.si, Mat- Fen’de Türkiye 44.sü,  Dil’de ise Türkiye 47.si ve 76.sı, Türkçe Sosyal’de Türkiye 66.’sı Soma’dan çıktı. Soma geçtiğimiz yıl LYS’de Manisa genelinde 3. olurken yerleştirmede ise Soma 1. sırada yer almıştı. Aynı başarının bu yılda devam edeceği belirtiliyor. Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ‘ LYS’de Soma başarısını korudu. İlçemizdeki liseler 2013 LYS sınavında önemli bir başarı göstermiştir. LYS 2013 Türkiye Genelinde İlk Yüzde 7, İlk Binde 21 Öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin geneli yerleşme puanları bazında başarı çıtasını daha da yükselmiştir. Soma´mızda Bu Yılki LYS´de yakalanan başarıda büyük pay sahibi olan; Gecesini gündüzüne katıp vazife aşkı, öğrenci sevgisi İle bütün bilgilerini büyük bir azim ile öğrencilerine aktaran öğretmenlerimize, fedakarca çalışan okul yöneticilerimize; Soma´nın bilgili, mert, ahlaklı evlatlar yetişmesinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan özellikle her yıl yapılan toplantılar da vurgulanan okul-aile-öğrenci işbirliği çağrımıza sahip çıkarak evlatlarının her daim yanında olan, tüm anne ve babalarımıza, okul-dershane işbirliği ile çalışıp,öğrencilerimizin başarılarına katkıda bulunan tüm dershanelerimize ,yürütülen başarılı eğitim kampanyalarında üstlendikleri büyük sorumluluk ile ve göstermiş oldukları özveri nedeniyle sayın ilçe yöneticilerimize ,başarıda gerçek pay sahibi olan ve emek sarf eden öğrencilerimize, sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin alınlarından öpüyorum. Bundan sonraki üniversite yaşamlarında başarılar diliyorum. Bayrağı ablalarından,abilerinden devralan, gelecek yıl sınava girecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Kontenjanlara bakılırsa isteyen 10 öğrencimiz Tıp, Diş hekimliği için 10, Kamu yönetimine 20, Hukuk 20, Fizyo terapi Rehabiltasyon için 11 öğrenci, Fen Lisesi öğretmenliği 224, İlköğretim Matematik öğretmenliği için 130 öğrencimizin puanları tutuyor. Bu demek değildir ki diğer öğrencilerimiz bu bölümleri tercih etmesinler. Puan ve kontenjan açısından bu sayılarda oynama olabilir. Geçtiğimiz yıl yerleştirmede 1. sırada yer aldık. Öğrencilerimizin bu yılda aynı başarıyı yakalayacaklarına inanıyorum.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!