Soma Karaelmas Gazetesi

Linyit Lisesi Yerinde Güzel

Linyit Lisesi Yerinde Güzel
1.940 views
12 Şubat 2014 - 8:07

Linyit Lisesi’nin taşınacağı haberleri üzerine veliler ve eski mezunlar ayağa kalkarak taşınmasını istemediklerini belirtmişlerdi. Okulun taşınıp taşınmayacağı konusuna son noktayı Kaymakam Bahattin Atçı koydu. Atçı ‘Linyit Lisesi yeri yeterli ise taşınması söz konusu bile olamaz’dedi.
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ve bir çok kesimin tepkisini çeken Linyit Lisesi G Noktasına mı taşınıyor? haberlerinin araştırmasını yaptık. 15 günlük izinden dönen Kaymakam Bahattin Atçı’ya mezunların, velilerin ve öğrencilerin endişelerini ilettik. Kaymakam Bahattin Atçı Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’u da davet ederek konu ile ilgili gazetemize bilgi verdi. Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Eğer okul yetersiz, öğrencilere de yetmiyor ise öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düşüncelerini alarak yer değiştirme tabi ki yapılabilir. Yıllar geçtikçe bina eskime yapabilir. Ancak binanın fiziki şartları yeterli ve öğrencilere de yeterli geliyorsa binanın yer değiştirmesi söz konusu olamaz. Öğrendiğim kadarı ile bina 22 derslikli Sanayi Devlet Hastanesi altında bina ise 24 derslik yer değiştirme olsa bile yine de yeterli gelmeyebilir. Linyit Lisesi binasının ise sağlam olduğunu düşünüyorum. Soma’da yetersiz geleb okullarımız var. Bunlar Sağlık Meslek Lisesi ve Fen Lisemizdir. Fen lisemizin kendine ait bir binası dahi yok. Ancak bu binamızı taşıdğımızda lojman problemi ortaya çıkacak. Şimdilik bu konularda düşünüyoruz. Ancak Linyit Lisemiz bahçe konumu itibari ve yer olarak gayet güzel bir yerde. Bu binamızı taşımayı şimdilik düşünmüyoruz. Yanı başında bulunan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulumuzun ise yer sıkıntısı var. Bunun için ödenek çıkarsa bu binamızın yıkılarak yerine yeni ve modern bir bina yapmayı düşünüyoruz. Linyit Lisemiz 1948 yılında yapılmış sağlam bir bina, fiziki olarak sıkıntılar olabilir bunları çözmek için ise tadilat projesi hazırlayarak bu binamızın güçlendirmesini yapabiliriz. Okulumuz herkese faydalı olacak ise taşınır. Eğer faydası yok ise taşınması bile söz konusu olamaz’ dedi.
İmam Hatip Lisesi için ise zemin etütlerinin yapıldığını belirten Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Bu okulumuz için zemin etütleri yapılıyor. Sağlamlık testlerini yaptırıyoruz. Eğer bu binamız ile ilgili olumlu raporlar gelirse bu okulumuzda olduğu yerde kalabilir. Eğer raporlar olumsuz olarak çıkar ise Sanayi Devlet Hastanesi altında bulunan yeni binamıza taşırız’dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!