https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Lanet Olsun Teröre ve Terörü Destekleyen Zihniyete

Lanet Olsun Teröre ve Terörü Destekleyen Zihniyete
1.163 views
11 Eylül 2015 - 7:42

Selam ve sevgilerimi sunarak içimiz kan ve nefret duyguları iler dolmuş hatta taşmış şekilde bu haftaki yazıma geçerken hayatımın en zor günlerinden birini yaşıyor ve en zor yazılarından birisini yazmaya çalışıyorum. Benim i.in, bizim için, Türk Milleti için hepimizin kelimelerinin boğazına düğümlendiği anın şoku ve acısı içindeyiz.
Bize on altı askerimizin şehit haberi ile yıkıldığımız anda arkasından gelen on üç polisimizin ölüm haberi bardağımızı taşıran gerçekten son damla olmuştur. Biz yeter diyoruz, biz artık bu acıya katlanamıyoruz. Ülkemizin her bir köşesinde şehit haberlerine tepki olarak yürüyüşler yapılıyor protestolar çoğalıyor, kadınlarımız bizleri askere alın diye askerlik şubeleri önünde akın akın kuyruklar oluşturmaya başladı, daha günü gelmemiş, bıyığı yeni terlemeye başlayan binlerce askerlik çağına gelmeyen gençlerimiz bizde askere gitmek istiyoruz diye adeta isyan etmeye başladı. Yüce Türk milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının bu talepleri Millet olarak, ulus olarak , Ülkemizin her yerinde her kademede ve her şartta nöbet tutan askerlerimizin motivasyonunu arttırmakta ve kendilerine büyük bir moral kaynağı olmaktadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki kahraman personelimiz, milletimizin huzur ve güvenliği için terör örgütleriyle mücadelesini tüm hızı ile sürdürmektedir. Kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarıyla yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir, bizler askerlerimize , komutanlarımıza sonsuz inanıyor ve güveniyoruz.
Ülkemiz gerçekten zor bir dönemden geçmektedir. Bu vatan kolay elde edilmedi vatanımız bizim canımızdan, her şeyimizden önemlidir. Dün akşam Soma Turgutalp mahallesinde toplanan yüzlerce motorlu ve arabalı gençler , Soma sokaklarını adeta inleterek , Ne Mutlu Türküm Diyene, Vatan sana Canım feda diye ellerindeki Türk bayrakları düşmana korku dostumuza güven vermişleridir. Sadece Soma değil ülkenin her bir yeninde buna benzer protesto olaylarının haberleri sosyal medya veya basın üzerinden izlenmektedir. Gerçekten yeter diyoruz, ülkemizin barışa, kardeşliğe, refaha , yatırıma ihtiyacı vardır, işsizliğin çözümüne, gençlerimize yeni kapıların ve fabrikaların açılmasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Artık bu acıları yaşamak istemiyor, ellerin tetikten çekilmesini istiyoruz. Gençlerimizin, çocukların, halkın ölüme reva görülmesini kabul etmiyoruz. Ölümün hiçbir gerekçesi olamaz. Bu ölümler ülkemizdeki kardeşliği etkiliyor. “Çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde milli birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız var. Bunu sağlayan kişiler her ne sebepten olursa olsun, bizler için kıymetli, değerli insanlardır”
Askerlik hizmetini yapan Mehmetçiklerimizin analarının babalarının televizyon izlerlerken yüreklerinin burkulmasını istemiyoruz, acaba kapımız mı çalınacak, acaba kötü bir haber mi alacağız diye tedirginlik içerisinde beklemelerini istemiyoruz, herkes bu memleketin bir canı, bir evladı, bir ferdi ve bir bireyi, herkesin bu topraklar üzerinde yaşamaya hakkı bulunmaktadır. Bayramlarda şehit annelerinin, babalarının, yakınlarının mezarlıklarda gözyaşı döktüğü sırada bayram bize haram diye haykırmalarını ve acı çekmelerini istemiyoruz, yeter artık YETERRRRRRRRRRR, Lanet olsun terör üzerinde siyaset yapanlara, kan dökenlere, dış mihraklara hizmet etme yarışı içerisine girip kendilerini ayrı bir vatanın parçası gibi görenler, inşallah kendi döktükleri bu kanın içinde boğularak ilahi adalete hesap vereceklerdir.
Şehit olan kardeşlerimize, polislerimize, askerlerimize, Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum, Türk Milleti ve Ulusu olarak Hepimizin başı sağ olsun.

 

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!