https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Kütüphaneler Haftası Kutlandı
2.961 views
02 Nisan 2014 - 7:10

50. Kütüphaneler Haftası, Soma İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen program ile kutlandı. Programda en çok kitap okuyan öğrencilere Kaymakam Atçı ve Milli Eğitim Müdürü Altunsoy tarafından ödülleri verildi.
Her yıl 31 Mart-6 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası Soma İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen programla kutlandı. Programa Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürleri, Kütüphane Müdür Vekili Necati Bolelli, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı.
Kurtuluş Ortaokulu 4.sınıf öğrencisi Tuğra Arı yaptığı konuşmasında, “Amacımız ilçemizde de bu farkındalığı yaratmak, kitabı, kütüphaneyi, okumayı sevdirecek; onun önemini açıklayacak fikirler oluşturmak ve basın yayın organlarımız ve siz değerli büyüklerimizin katkılarıyla vatandaşlarımızın dikkatini kütüphaneye çekmek.
Öğrenme sürecinde bilgi söz konusu olduğundan dikkate alınması gereken en önemli kurum kütüphane olmaktadır.
Başta çocuklar olmak üzere; çocuk kütüphaneleri ve kütüphanecileri; daha ileri yaşlarda ise halk kütüphaneleri topluma bu beceriyi kazandırmakla yükümlü en önemli kurum-kişiler olarak işlev görmektedir.
Bilgi okuryazarlığı başta olmak üzere tüm yaşam boyu öğrenme becerilerinin halk kütüphanelerini gündeminde olması bu becerilerinin kazandırılmasının yer aldığı kütüphane hizmetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması giderek önem kazanmaktadır.
Kütüphanelerimizin üst yönetimler tarafından desteklenmesi ve eğitim öğretim kurumlan başta olmak üzere çevresindeki sanat kültür kuruluşları ile işbirliği içinde olması gerekmektedir.
İlkokuldan üniversite bitinceye kadar öğrenciler, öğretmenler, bilimsel ve teknik gelişmeleri takip eden herkes kütüphanelerimizden faydalanmaktadır.
Soma Halk Kütüphanesi olarak bizleri ayda ortalama 3500 kişi ziyaret etmekte ve kitaplarımızdan, internet hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanmaktadır. Her ay ödünç olarak okuyucularımız tarafından alınan kitap sayısı ortalama 1500 civarındadır. 105 bin nüfuslu ilçemizde bu sayıyı daha da yükseltmek, kitabı gündelik hayatımızın bir parçası haline getirmek tek gayemizdir. Çünkü Kitapsız bir dünya düşünülemez. Kitapsız yaşamak kör sağır dilsiz yaşamaktır. İnsanlar ölür kitaplar ölmez. Kütüphaneler bulundukları yerin aydınlık yüzüdür.”dedi.
Kütüphane haftası nedeniyle kurulan kitap sergisini gezen Kaymakam Atçı,  en çok kitap okuyan öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdi.Altıntaş ilköğretim okulu 6,sınıf öğrencisi Nida Dalgıç 47 kitap okuyarak 1.nci, Gazi Mustafa Kelam İlköğretim okulu 3.sınıf öğrencisi Doğan Kılıç 38 kitap okuyarak 2.nci, 13 Eylül Gama İlköğretim Okulu 8,nci sınıf öğrencisi Seda Alp 36 kitap okuyarak 3.ncü’lük ödülünü aldı.

DSC0340.jpg

DSC0358.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!