Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kutlu Doğum Haftasının 25. Yılı Kutlanıyor

Kutlu Doğum Haftasının 25. Yılı Kutlanıyor
1.248 views
15 Nisan 2014 - 8:53

Peygamberimiz, Din ve Samimiyet temalı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı. 14- 20 Nisan tarihleri arasında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) doğumu olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri lokma ikramı ile başladı.
Parkaltı Camii (Ulu Cami) avlusunda Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Tulup ve Sabır Tuna’nın yanı sıra bir çok davetlinin katılımı ile Kutlu Doğum Haftası programı açılışı yapıldı.
Ulu Cami İmam Hatibi İbrahim Şahbaz tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında açılış konuşması yapan Soma İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ ‘Kutlu Doğum Haftamız 1989 yılından bu yana kutlanmaya başlandı. Bu hafta münasebeti ile her yıl ağırlık olarak bir tema işlenmektedir. Bu yıl ki temamız ise Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet konusu Cami içinde ve cami dışındaki programlarda işlenecek. Kutlu Doğum Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Doğum yıldönümü münasebeti ile yapılan etkinliklerdir. Bu kameri takvimine göre her yıl 10 gün öne geliyor. Bunu takvime bağlamak yerine 14-21 Nisan tarihleri arasında kutluyoruz. Soma Belediyesinin katkıları ile yapılan Lokma ikramımız ile başlayan programımız bir hafta boyunca devam edecek. Yarın 14.00’de Belediye Düğün Salonumuzda konferans düzenlenecek, Kızılay ile kan bağışımız yapılacak, Mevlid-i Şerfi ve hatim merasimimiz, Bayanlara yönelik vaaz ve irşad törenimiz, Pazar günü ise Turgutalp Mahallemizde sünnet törenimiz, Hastane, Huzurevi ve esnaf ziyaretlerimizde hafta içinde yapılacaktır. Somamız huzurlu, bereketli bir yer. 2 sene önce temelini attığımız Asude Kız Kur’an Kursumuzu 1,5 senede tamamladık.  Kurum ve kuruluşların, şahıs desteği ile ve kermes açarak tamamladık. Bu yıl kermes düzenlemeyeceğiz. Bunu da buradan belirteyim. Bu hayırlı işleri tamamlamak için kermes yaptık. Asuda Kız Kur’an Kursumuzda 80’in üzerinde öğrencimiz hafızlık eğitimlerini yapıyorlar. Çok şükür hayırlı hizmetlerde bulunmayı Cenab-ı Hakk nasip etti. Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyor, emeği geçenlerden Allah razı olsun’ dedi.
Katılanlara lokum ve gül suyu ikram edildi. Soma Belediyesinin katkıları ile Parkaltı camii önünden geçenlere lokma ikramı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!