Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kura Yeniden Çekildi

Kura Yeniden Çekildi
2.443 views
14 Nisan 2014 - 7:08

19 Kasım 2013 tarihinde yapılan olaylı kura çekimlerinin ardından Ege Linyitleri İşletmesi(ELİ)’ne alınacak olan 55 kişilik ilkokul mezunu kamu işçisi alımı için yeniden noter huzurunda tombala usulü kura çekimi yapıldı.
ELİ’ye alınacak olan 55 kişilik ilkokul mezunu kamu işçisi alımı için noter huzurunda tombala usulü kura çekimi yapıldı. Soma Linyit Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve İşkur’a başvuran 4 bin 765 kişi arasında yapılan kura çekiminde 55 kişilik asil işçi belirlendi. Tulumbacı, Manevracı-Harmancı, İnşaat ustası, İnşaat İşçisi, Marangoz ve Boyacı olmak üzere 6 unvanda alınacak 55 kişilik alım için yaklaşık 5 bine yakın işçi adayı başvurdu. 1. Noter huzurunda yapılan kura çekiminde ilk kurayı, ELİ Müessese Müdür Yardımcısı Süleyman Altıparmak yaptı.
Seçimlerden önce elektronik ortamda yapılan ve şaibe iddiasıyla çıkan olaylar nedeniyle iptal edilen kura çekimi bugün yeniden yapıldı. 19 Kasım 2013 tarihinde yapılan kura çekimlerine nazaran emniyet güçleri salon içi ve dışında yoğun güvenlik önlemi aldı. Salona girenler güvenlik güçlerince teker teker aranarak içeri alındı.
Daha önce elektronik ortamda gerçekleştirilen ve şaibe iddialarına neden olan kura çekimi bu defa tombala usulü gerçekleştirildi. Alınacak 6 ayrı branşa başvuran adayların isimleri kavanozlara konularak noter huzurunda teker teker çekilişi yapıldı. Kameralar huzurunda yapılan çekilişleri katılımcılar da sinevizyon eşliğinde an be an izleme fırsatı buldu.
Ege Linyitleri İşletmesi’ne alınacak 55 işçinin branşları şu şekilde; Manevracı-Harmancı 33, Tulumbacı 10, İnşaat Ustası 4, İnşaat İşçisi 4, Marangoz 2, Boyacı 2.
Çekilen kurada asillerin sayısı kadar yedeklerde belirlenerek asillerin başvurmadığı takdirde sıralamaya göre yedeklerden bir kısmı iş başı yapacak.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!