https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kur’a Resmen İptal Edildi

Kur’a Resmen İptal Edildi
2.489 views
13 Aralık 2013 - 8:40

ELİ Müessese Müdürlüğüne alınacak olan 55 İlkokul mezunları için yapılan Kur’a resmen iptal edildi. ELİ Müessese Müdürlüğü internet sitesinde resmi olarak duyurusu yapıldı. Kur’a çekiminin ne zaman yapılacağı konusunda bilgi verilmedi.
19 Kasım tarihinde Linyit Lisesi kapalı spor salonunda İlkokul mezunları için Noter huzurunda yapılan kur’a çekimi iptal edildi. Bilgisayar ortamında yapılan kur’a çekiminde alfabeden sadece bir kaç harfi içinden çekim yapıldığı için salonun karışmasına neden olan, başvuranlar tarafından şaibeli olarak yapıldığı düşünülen kur’a çekimleri iptal edildi. Soma’da ilk kez ilkokul mezunlarının devlette işe girmesi için yapılan kur’a çekimlerinde 4765 kişi müracaat etmişti. Yeni kur’a çekiminin ise ne zaman yapılacağı konusunda net bir bilgi verilmezken seçimlerden sonraya kalabileceği edinilen bilgiler arasında. Konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yok. Kur’anın iptal edildiği konusunda resmi açıklama ELİ Müessese Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran adına verildi. Yapılan duyuruda ;
‘Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda Müessesemize “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde toplam 6 unvanda alınacak 55 işçi için İLKOKUL/İLKÖĞRETİM mezunu adayların arasından 165 ASİL ve 165 YEDEK adayın kura çekimi 19. KASIM. 2013 SALI günü yapılmış ve kura sonuçları Genel Müdürlüğümüze sunulmuştur.
Genel Müdürlüğümüzden alınan 02.12.2013 tarih, 4470/12021 sayılı yazıda; 4765 kişinin Noterce yapılan kura çekimi sonucu belirlenen asil ve yedek listelerin belirli aralıklarla ara verilmeden toplu bir şekilde belirlendiği ve uygulamanın hakkaniyete uygun olmadığı düşüncesi ile ileri bir tarihte yeniden yapılması talimatlanmıştır.
Bu nedenle, daha önce İş-Kur tarafından isimleri Müessesemize gönderilen ve sıralı listelerde yer alan 4765 aday arasında, ilgili Yönetmeliğin 12/2-a gereği toplam 165 ASİL ve 165 YEDEK adayın isim listelerinin kura çekimi ileri bir tarihte Noter huzurunda yenilenecek olup, kura tarihi daha sonra sitemizden duyurulacaktır. Bilginizi önemle rica ederim.
Hakkı Duran Müessese Müdürü’ denildi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!