Soma Karaelmas Gazetesi

Küçük Bir Kurum Ama Yaptıkları Gurur Kaynağı

Küçük Bir Kurum Ama Yaptıkları Gurur Kaynağı
1.578 views
12 Kasım 2014 - 8:48

Okullarımıza teknik destek veren, Kursiyer ve çalışanlarıyla, ihtiyacı olan okullarımızın yardımına koşan İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi durmak bilmiyor.

Gerek uyguladığı projelerle, gerek örnek çalışmalarıyla, gerek kurum disiplini ile örnek bir kurum haline gelen Soma Mesleki Eğitim Merkezinin daha 4 yıl öncesine kadar varlığından bile haberdar değilken şu an gün geçmiyor ki yeni bir çalışmayla adından söz ettirmesin.

Önceki günlerde “Soma Mesleki Eğitim Merkezinden Dayanışma Örneği” manşeti ile haberini yaptık, haberde İlçemiz Teknik ve EML’ sinin yeni yapılan atölyelerinin, temiz su, pis sus, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatlarının, Mesleki Eğitim öğrencilerince yapıldığı ve EML’nin kasasından hiçbir para çıkmadığını belirterek kurumumuzun örnek olduğunu belirtmiştik.

Bu haber üzerine diğer okullarımızın da talepleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün izni ile buralarda çalışma yapıldığı görülüyor.

SOMA MESLEKİ EĞİTİM BU KEZ DE FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEYDİ.

Fatih Mes. Tek. And. Lise binası bilindiği gibi oldukça eski olup, zaman zaman tadilatlardan geçirilmektedir. Bu kez de geçtiğimiz günlerde Kalorifer tesisatı ve petekleri de oldukça eski olan okulumuzun, Isıtma tesisatının yenilenmesi Soma Mesleki Eğitim Merkezi Sıhhi tesisat öğrencilerince gerçekleştirildi. Öğrencilerin öğretmenleri Mustafa Barut gözetiminde oldukça pratik ve temiz çalışarak eski petekler sökülerek, yeni petek bağlantıları için yeni boru kaynak ve ekleri yapılarak bağlantılar gerçekleştirilip, montajları yapıldı. Eskiyen vanalarında bakımları yapılarak sızdırmalarının önüne geçildi. Böylelikle kış öncesi okulumuzun ihtiyacını gördüler.

Merkez Müdürü Samih İLİ öğrencilerimizin okulumuzda atölye ortamında pratik uygulama yapma imkanları kısıtlı olduğu için İlçemiz Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğünün izinleri ile bu uygulama eksikliklerini belli bir program çerçevesinde hem ihtiyacı olan okullarında çalışarak gideriyorlar hem de bu sayede okullarımızın ihtiyacı olan hizmetler yürütülüyor dedi.

Müdür İLİ; Bizlere güvenerek okullarımızın kapılarını uygulama için öğrencilerimize açan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa DİKİCİ’ ye teşekkür ederim dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!