https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kübra Bebek Yardım Bekliyor

Kübra Bebek Yardım Bekliyor
5.005 views
02 Ocak 2014 - 7:47

Soma’da yaşayan Mehmet ve Aysel Çetin çiftinin 2. çocukları olan Kübra Çetin’in 5 aylıkken meydana çıkan hastalığı nedeni ile tüp bebek tedavisine başlayan aile hayırseverlerden yardım bekliyor.
Çocuklarının doğduğunda kansızlık teşhisi konulduğunu dile getiren aile ‘İlk çocuğumuzda hiç bir rahatsızlık yoktu. Genelde 1. çocuklarda rahatsızlık çıkmaz diyorlar. Doktorların belirtmesine göre ‘Akdeniz anemisi, Akdeniz kansızlığı ya da tıptaki adıyla Talasemi; Akdeniz ülkelerindeki ırklarda görülen, doğacak çocuğa anne-babasından ”Beta Talasemi” geninin kalıtımsal olarak geçen bir tür “kansızlık” hastalığıdır. Anemi (kansızlık) oluşmasına neden olan etmen, kanda alyuvarların yapısında yer alan “hemoglobin” molekülünün yapısındaki bozukluktur.’denildi.  Soma Kömür İşletmeleri Eynez bölgesinde çalışan baba yaşadığı sıkıntıyı şöyle dile getirdi.
Baba Mehmet Çetin ‘ Kızıma 5 aylıkken beta talasemi teşhisi konuldu. Kemik İliği nakli gerekiyor. İzmir Dokuz Eylül Hastanesinde sürekli kan yüklemesi yapılıyor. Bazen ayda 2 kere girmemiz gerekiyor. Yaklaşık 1,5 yıldan beri  hastaneye gidiyoruz. Kızım 21 aylık oldu. Kızımın 8 yaşında Yusuf adında 1 abisi var. Bizden ve abisinden alınan örnekler uymadı. Her kişi için örnek alındığında bin lira ödeme yapılıyor. Akraba evliliği olmadığı için akrabalardan uyuşma olasılığı düşük. Doktorumuz en güçlü örneğin kardeşi olursa ondan olabileceğini söyledi. Doktorumuzun tavsiyesi ile Ankara Çankaya’da tüp bebek merkezinde bizde tüp bebek tedavisine başladık. 3. denememizi yapıyoruz. 16’da 3 şans veriyorlar. Dokusu uyan sağlıklı embriyoyu anneye nakledecekler. Bunun için tüp bebek denemesi yapıyoruz. Kredi çektim. Çalıştığım işyerinin derneği katkı sağladı. Ancak yeterli olmuyor. Paran olduğu sürece bir çok tüp bebek denemesi yapabilirsin diyorlar. Bir tüp bebek denemesi 8 ile 10 bin lira arasında değişiyor. Genetiğe göndermemiz 3500 Euro vermemiz gerekiyor. Embriyoların dondurulması ise 1200 dolara mal oluyor. Borç alarak alıyorum. Şuana kadar 40 bin lira harcadım. Bu hastalık vücudu kan üretmediği için sürekli kan yüklemesi gerekiyor. Ömür boyunca kan yüklemesi yapılması gerekiyor. SGK’ ya tüp bebek için başvurduk ancak çocuğumuz olduğu için hiçbir şekilde karşılamıyor. Her ne kadar kardeşine hayat vermesi için desek de yinede karşılayamayacaklarını söylüyorlar. Gittikçe çıkmaza giriyoruz. Tüm umudumuz tüp bebek tedavisinin başarı ile sonuçlanması ve kızımıza umut olması. Herkesten yardım ve destek bekler durumdayız. Devletin bütün imkanları denedik şimdi hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz’ dedi.

Hesap Numaraları
Kübra ÇETİN
Ziraat Bankası: 66629818-5001
Halk Bankası  : 01013271

DSC3250.jpg
YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!