Soma Karaelmas Gazetesi

Kozluören’de İçme Suyu Şebekesi Tamam

Kozluören’de İçme Suyu Şebekesi Tamam
520 views
24 Ekim 2017 - 8:29

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Soma’nın Kozluören Mahallesi’nde 3 kilometrelik içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmasını tamamladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sorunsuz altyapı ağları için yoğun mesai harcıyor. 154 Mahalle Projesi ile Soma ilçesine bağlı Kozluören Mahallesi’nde başlatılan içme suyu hattı yenileme çalışması tamamlandı.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmada 3 kilometrelik hat yenilendi. Mahallede ayrıca 3 kilometrelik kanalizasyon hattındaki çalışma da yarılandı. Altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrasında ise MASKİ ekipleri, mahallede 14 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışması gerçekleştirecek. Mahallede aynı zamanda 2 adet fosseptik imalatı da yapılacak.

Önceden yaşadığımız sıkıntılar artık yaşanmayacak”

Kozluören Mahalle Muhtarı Veli Yıldırım, “Çalışmalardan memnunuz. Eski içme suyu hattımız derine döşenmemiş olduğu için sürekli patlaklar meydana geliyordu. Şimdi ekipler, kazıları derin yaparak hatları döşediler. Önceden yaşadığımız sıkıntılar artık yaşanmayacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!