Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kozanlı Köyünde Kuyular Kurudu

Kozanlı Köyünde Kuyular Kurudu
1.487 views
17 Temmuz 2014 - 7:30

Kozanlı suyu adeta taşıma suyla değirmen döner misali belediye arazözünün taşıma suyu ile ihtiyaç gidermeye çalışıyorlar. Yıllardan beri bitmeyen dert bu senede kendini gösterdi.
Soma’ya uzaklığı 6 kilometre olan ve yerleşim yeri gün ve gün artarak sitelerin toplu yerleşim alanlarının hızla çoğaldığı Kozanlı köyünde vatandaşlar bu köye kimselerin sahip çıkmadığından dert yakınıyor.
Yıllardan beri su sıkıntısının had safhada olduğu Kozanlı köyünde bu sene kuyuların kuruması ile birlikte vatandaşlar nerede ise kokacak duruma geldiler. Sabah öğlen ve akşam saatlerinde Soma Belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye araçları ile köye su dağıtarak ihtiyaç gidermeye çalışan vatandaşlar içme suyu bulamadığından hayvanları da telef olacak duruma gelmeye başladı. Önceki dönemlerde telefon, yol, internet ve elektrik gibi birçok haktan mahrum kalan Kozanlı köyünün kaderini bu senede her sene olduğu gibi yine susuzluk vurdu. Her sene yaz ve kış aylarında gerek yollarından gerekse elektrik yönünden bir çok sorun yaşayan yeni Kozanlı Mahallesi sakinleri, bu talihsizliklerine isyan eder duruma geldi. İlgililer yetkili mercilere başvurularını yaptıklarını sonuç için kendilerinin de beklediklerini ifade ederek, Avdan köyüne yapılan su çalışması bittikten sonra burayı da ele alacaklarını, ramazan ayı münasebeti ile de köy halkı iyice dara düştüklerinin geçmiş zamandaki gibi ellerinde kova ile itfaiye yolu gözlediklerini söyleyerek tepkilerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!