Soma Karaelmas Gazetesi

KÖY YOLLARINA 150 KM. YAMALI BAKIM YAPILACAK

KÖY YOLLARINA 150 KM. YAMALI BAKIM YAPILACAK
1.293 views
17 Temmuz 2013 - 2:44

Soma İlçesine bağlı 53 köyün yollarında asfaltlama çalışmaları başladı. Soma İl Genel Meclis üyelerinin yoğun çalışmaları sonucunda köy yollarında 150 km. yamalı bakım yapılıyor.

Soma İl Genel Meclis üyeleri Abdullah Atmış, Ali Sezer, İbrahim Demiraslan ve Ahmet Akar, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Özkan asfaltlama çalışmaları biten ve devam eden köy yollarında bir takım incelemelerde bulundular.

Köy yollarının büyük çoğunluğunun asfaltlandığını ve 2013 yılı içerisinde hedefin 150 km yamalı bakım yapmak olduğunu belirten Soma İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Özkan, “Duğla Köyünden başlattığımız asfaltlama çalışmaları yaklaşık 10 gündür aralıksız devam ediyor. Yama ve ikinci kat asfalt atılacak yerler ise hazır hale getiriliyor. 2013 yılı için hedefimiz 150 km yamalı bakım yapmak. 2012 yılında ise 120 km yamalı bakım yapmıştık. Programımızda 23 km ikinci kat asfalt var. Bu yıl içerisinde onu da gerçekleştireceğiz.

Kozanlı Köyü 3 km, Beyce Köyü 4 km, Duğla, Çatalçam, Kobaklar, Karacakaş, Bayat, Tabanlar, Bozarmut, Kayrakaltı, Köyü grup yolu 5 km İkinci kat asfalt çalışmaları yapılacak.

KÖYDES’ten yapılacak olan 3 km birinci kat asfalt var onu da Karacakaş Köyünde kullanacağız. Köy yollarımızda ise bu sene 22 km stabilize bakım yapıldı.

Asfalt çalışmalarımız da grup yollara öncelik veriyoruz, ana yollara, tek yön yolları ise ikinci etapta yapıyoruz. Manisa genelince 299 km köy yolu ağımız var. En fazla asfalta sahip ilçe Somamız ancak bozuk köy yollarımız ise daha az durumda.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!