Soma Karaelmas Gazetesi

Kovid Salgını Kan Stoklarını Etkiledi

Kovid Salgını Kan Stoklarını Etkiledi
268 views
18 Ocak 2021 - 11:22

Türk Kızılay Soma Şube Başkanı Aziz Günal, hayatın akışını değiştiren Kovid-19 salgını dolayısıyla kan stoklarının azaldığını belirtti.

Türk Kızılay Soma Şube Başkanı Aziz Günal, İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma yasağı tedbirleri kan bağışı hizmetlerini kapsamıyor’dedi.
Türk Kızılay Soma Şube Başkanı Aziz Günal, Kızılay’ın düzenli bağışçılarının kendilerine Kızılay’dan gelen SMS’i güvenlik güçlerine göstererek kan bağışı için ilgili merkezlere gidebileceğini belirterek yaptığı açıklamasında ‘Koronavirüs(corona virüs) salgını nedeniyle kan bağışları azaldı ve stoklar büyük oranda düştü.” dedi.
Kanın kaynağının insan olduğunu dile getiren Günal ‘ Kan bağışı olursa eğer zamanında ve eksiksiz olarak sağlamak imkanına sahip oluruz. Elbette şu an ülkemizin gündeminde olan bu salgın nedeniyle kan bağışlarımızda azalma oldu. İmkanı olan, sağlıklı olan, kan bağışı yapabilecek bağışçılarımızı devletimizin öngördüğü tedbirleri almak şartıyla kan bağışına bekliyoruz” diye konuştu.
Kan merkezlerinde hijyen anlamında gereken tedbirin alındığını belirten Günal, bağışçıların gönül rahatlığıyla gelip kan verebileceğini söyledi.
Günal“Kan bağışı ihtiyacı devam ediyor. Bizim bir şekilde bu ihtiyacı da karşılamamız gerekiyor. Bu da ancak bağışçılarımızın göstereceği hassasiyetle mümkün olur. Hepinizi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!