Soma Karaelmas Gazetesi

Kosgeb Kredi Başvuruları Yıl Sonuna Kadar Verilecek

Kosgeb Kredi Başvuruları Yıl Sonuna Kadar Verilecek
1.213 views
30 Ağustos 2014 - 6:38

Soma’ya ziyarete gelen Kosgeb Genel Başkanı Mustafa Kaplan Kosgeb kredilerinin yıl sonuna kadar devam edeceğini belirterek ‘Torba yasanın çıkması ile birlikte borçlar yapılandırılacak Kredi için başvuranların önündeki bu engel kaldırılacak’dedi.
KOSGEB Genel Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB Manisa İl Müdürü Recep Özçevik ile birlikte Soma’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden KOSGEB Genel Başkanı Kaplan Başkan Ali Ayan’dan Kosgeb kredilerinin esnafa yansımasını değerlendirdi. KOSGEB Genel Başkanı Kaplan ‘Başsağlığı için daha önce Soma’ya ve maden ocağına gelmiştik. Ancak olayların çıktığı zamana rastladı uğrayamadık. Bugün hem başsağlığı dileyelim hemde KOSGEB olarak buradaki kobi, esnaf ve sanatkarımızın acılarını sarmak ve onları bir nebze de olsun işlerini ve zararını hafifletecek bazı tedbirler adına başlattığımız kredinin uygularını görelim dedik. 50 bin TL’lik sıfır faizli kredi şuanda rakamsal boyutlarına baktığımızda 100 milyon TL’yi bulan bir kredi hacmi oluştu. Bu 100 milyon TL’lik bir rakamın Soma ticaret hayatına kobilerimize ve kılcallara bir şekilde akıyor olması önemli. Soma ekonomisine katkı sağlayacak. Talepler devam ediyor bu miktar gittikçe artıyor. Yıl sonuna kadar talepleri almayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız başvurularını yapsınlar. Bu seneki bütçe döneminde çözüme kavuşturacağız. Soma için baktığımızda 2200’ü geçti. Soma’dan sonra Kırkağaç ve Kınık’ta var. Kredi sürecinde hem banka hemde KOSGEB onay veriyor. Elektronik ortamda ilerliyor. Uygulamalar sahada nasıl bunu görmek için Soma’ya geldik. Kaymakamımızı ziyaret ettik. Kendisi kredi için teşekkür ederek Soma için cansuyu olduğunu belirtti.’dedi.
Başkan Ali Ayan ise sahada yansıması hakkında ise ‘Sahada henüz yansımaları görülmüyor. Torba yasanın çıkması bekleniyor. Vergi borcu, Bağ-Kur borcu bulunuyor. Bu bakımdan Torba yasa bekleniyor. Bu bakımdan kredinin devam ediyor olması bizim avantajımıza. Bu yakınmalara ise sabredin arkadaşlar diyoruz. Bu yapılandırmadan sonra borçlara bakılmayacak.’dedi.
Kaplan ‘Yapılandırma ödenmiş şekilde gösteriyor. Sorguya girmeyecek. Desteklerden sorunsuz şekilde faydalanacaklar’dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!