https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Konserler İptal Oldu

Konserler İptal Oldu
4.154 views
26 Ağustos 2013 - 7:51

9- 15 Eylül tarihleri arasında Soma’da kutlanması planlanan Soma Karaelmas Kültür ve Sanat Festivali spor ağırlıkta olacak. Belediye Başkanı Hasan Ergene  ‘Komşularımızda gerçekleşen kanlı eylemler nedeni ile bizim oturupta eğlenecek halimiz yok’dedi.
Soma Karaelmas Kültür ve Sanat Festivalininin adı da programı da değişti. Belediye Başkanı Hasan Ergene Festival hakkında açıklamalarda bulundu. Ergene ‘ Soma Belediyesi olarak festivalle ilgili uzun bir zamandır yaptığımız çalışma var. Son şeklini almadan sizlerle paylaşmadık. Bu sene festivalde ulusal düzeyde bir yarışma da yapılacak. Oryantiring federasyonu ile yaptığımız işbirliği ile Soma’nın tanıtımına da yardımcı olacak bir yarışma tertip ediyoruz. Mahallelerde oluşan takımlardan halı saha turnuvası olacak. Veteranlar futbol müsabakası, Streetball turnuvası, Tekvando turnuvası olacak. Spor müsabakalarını her yıl yapıyoruz bu sene biraz daha ağırlıkta yapılacak. Yağlı güreş müsabakaları olacak. Soma Kömür İşletmeleri ile 100 çocuğumuzu sünnet ettireceğiz. Ses yarışması finali, festivalin eğlence kısmını yüreğimiz yandığı için dünyada, çevremizde yakın komşularımızda gerçekleşen kanlı olaylar nedeni ile bizim oturupta eğlenecek halimiz yok. Genel Merkezimizin aldığı bu kararı yerinde bulduk aynen katılıyoruz. Bütün konserlerimizi iptal ettik. Sadece sünnet şöleni kısmında olan Zara konserimizi iptal etmedik. Onuda sünnet şöleninin kına gecesi olarak bıraktık. Soma’nın kurtuluş gününde hafızlık merasimimiz var. Kur’an Kursumuzun açılış töreni var. Burcu Güneş, Grup Seksendört, Popstarlar konserlerimiz vardı. İleriki tarihlerde gerçekleştirmek üzere hepsini erteledik. Genel Merkezimizin de bize direktifi bu yönde idi. Bununda gereğini yerine getirdik. Halkımız dolu dolu bir program geçirerek, adına festival demiyoruz. İlçemizin düşman işgalinden Kurtuluşunun 91. yıl dönümü etkinlikleri veya kutlamaları olarak değiştiriyoruz. Kültür ve Sanat dediğimizde Soma Belediyesi tarafından yürütülen Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Oyunları ekiplerimiz var. Bunların 1 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları kutlamalar vesilesi ile halkımızla paylaşacaklar. Bunları iptal etmeyeceğiz.’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!