Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Kömürü İnsan Onuruna Yakışır Bir Şekilde Çıkarmak İstiyoruz’

‘Kömürü İnsan Onuruna Yakışır Bir Şekilde Çıkarmak İstiyoruz’
1.074 views
02 Aralık 2014 - 8:45

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Yönetim Kurulu tarafından işçilerin işten çıkarılmasıyla ilgili basın açıklaması yaptılar.

Sendika Yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle; “Bilindiği gibi kapalı olan iş yerlerimizin, bir an önce işçi sağlığı ve iş güvenliğine uygun hale getirilip açılmasını talep ettik. Ama kapalı olan Eynez Ocağı, Ata Bacası ve Işıklar Ocağından sadece Işıklar Bacası açılabildi. Diğer iki ocağın durumunun belli olmaması nedeni ile işçi kardeşlerimizin işten çıkarılması gündeme geldi.

Sendika olarak diyoruz ki;

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızdan, acilen mağdur olan binlerce arkadaşımıza çözüm bulunmasını istiyoruz.

Asıl işveren olan T.K.İ.’nin işten çıkarılan bu kardeşlerimizin haklarını almalarında gerekli sorumluluğu almasını talep ediyoruz.

Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulu olarak, mağdur olan bu arkadaşlarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Kıdem tazminatları başta olmak üzere bütün haklarını tam ve zamanında almaları için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Evet, ilçemizde madencilik alanında artık bir istihdam sorunu vardır. Bunu aşmanın yolu da uzun vadeli değil, kısa vadede düşünülüp işçi sağlığı ve iş güvenliğine uygun iş yerleri açılmasından geçiyor.

Talebimiz açık; Kömürü insan onuruna yakışır bir şekilde çıkarmak istiyoruz. İşsizlik düşüncesi olmadan, sağlıklı ortamlarda çalışıp yaşamımızı huzurlu geçirmek istiyoruz.”

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!