Soma Karaelmas Gazetesi

Kömürcüler Derneği’nden Basın Açıklaması

Kömürcüler Derneği’nden Basın Açıklaması
2.517 views
27 Ocak 2014 - 8:22

Soma Kömür Üreticisi ve Satıcıları Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında, “22.01.2014 tarihinde yerel bir gazetede çıkan bir habere istinaden açıklama yapmak zaruriyeti doğmuştur.
21.01.2014 tarihinde yerel basın aracılığı ile yapmış olduğumuz ‘’Haksızlığa Hayır’’ dediğimiz basın açıklamamıza dayanarak habere konu olan açıklamadaki bir cümle bizim hiçbir zaman zikretmediğimiz ve düşüncelerimizi yansıtmayan mesnetsiz bir gazete yorumudur.
Farklı Yorumlara mahal vermeden ince eleyip sık dokuyarak haksızlığa karşı dik duruşumuzu sergilediğimiz basın açıklaması yanlış yerlere çekilmek istenmektedir. Bahsi geçen haberde ‘’kömürün doğrudan sanayiciye verilmesine karşı çıkan Soma’daki kömür bayileri ‘’ yorumu! Gerçeği yansıtmamaktadır ve tamamen hayal ürünü bir yorumdur!.. Bu yorumun iyi niyet çerçevesinde olmadığını, biz Somalı kömürcüleri kamuoyu nezhinde küçük düşürme çabaları içerisinde olunduğunu görmekteyiz.
Bizler kimsenin hakkına saldırmadan, hakkımıza saldıranlara karşı yapmış olduğumuz bir birlik hareketi ile bu açıklamayı yapmış bulunmaktayız ve de istediğimizi de tam olarak anlattığımız kanısındayız. Bizlere daha önce verilen fakat şimdi verilmeyen sanayi kömürü dağıtımında dönen adaletsizliği kamuoyunun bilmesi açısından çaba sarf etmekteyiz ve bu adaletsizliğin kimler tarafından yapıldığını da iyi bilmekteyiz!. Dün nasıldı? bugün nasıl’ın? peşindeyiz. Bizler, bize verilip daha sonra nedenleri bizde saklı olan verilmeme sebepleri sonucunda elimizden alınan ticaret yapma hakkımızı geri almanın peşindeyiz. Bizler makam, mevki ve günlük haberlere konu olacak davranışlar içerisinde değil kendimizin ve yanımızda çalışanların ekmeğimiz peşindeyiz.
Kamuoyunun bilmesi açısından yapmış olduğumuz basın açıklaması halen haber sayfalarındaki yerlerinde durmaktadır. Yapılmak istenen yönlendirmelere ve yanıltmalara sonuna kadar direneceğimizi, bizleri haklı iken haksız duruma düşürmek isteyenlere karşı mücadele edeceğimizi bu zamana kadar gösterdik bundan sonrada göstereceğimizi belirtmek isteriz.Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.” Denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!