Soma Karaelmas Gazetesi

Kömür Sevkıyatı Buruk Başladı

Kömür Sevkıyatı Buruk Başladı
1.928 views
24 Haziran 2014 - 6:50

Soma’da geçtiğimiz ay yaşanan maden faciasının ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömürlerinin sevkıyatına başlandı.
Yardımlaşma kömürlerinin sevkıyatının bu sezonki açılışı buruk yapıldı. Kazanın ardından kamyoncu esnafının günlük 15 bin ve 20 bin arasında ton sevkıyatını eksildiğini belirten Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı ‘Bu eksilme kamyoncu esnafımızı vurduğu gibi Soma esnafını da vurmuştur’ dedi.
Soma Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Adına açıklama yapan Başkan Mehmet Yağcı ‘2014-2015 yılı nakliye sezonumuz SYDV kömürlerinin nakliyeleri ile başlamıştır. Bu yıl ki sezon açılışımız madenimizde meydana gelen faciadan dolayı buruk başlamıştır.
Elim kazadan dolayı hayatını kaybeden maden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı dileriz.
Kazadan sonraki çalışmalarımız günlük 15.000-20.000 ton eksilmiştir. Bu eksilme kamyoncu esnafına olduğu kadar tüm Soma esnafına da yansımıştır.
Üretimin normale dönebilmesi için; Maden işçilerinin iş sağlığı ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanarak, kazanın meydana geldiği ocak dışındaki ocaklarda üretime geçilmesi, eksik olan kömür üretiminin gidilerek, kamyoncu esnafının ve maden işçisinin üretiminin arttırılarak ekonomiye katkı sağlamalarını temenni etmekteyiz.’denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!