Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Komisyon Üyeleri Kaymakamlıkta Brifing Aldı

Komisyon Üyeleri Kaymakamlıkta Brifing Aldı
1.428 views
10 Haziran 2014 - 6:35

Maden Faciasını Araştırma Komisyonu, Soma Kaymakamlığında Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı’dan brifing aldı.
Burada ilk olarak konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Soma’daki Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, 17 komisyon üyesiyle iki gün boyunca Soma’da incelemelerde bulunacaklarını, Meclis yerine Soma’da toplanmayı tercih ettiklerini kaydetti. İlk olarak şehitliği ziyaret ettiklerini belirten Alaboyun, daha sonra aileleri ziyaret edeceklerini belirtti.
Ali Rıza Alaboyun, Adana’da öğrencilerin hazırladığı ve Adana Milletvekili Fatoş Gürkan tarafından getirilen “Son namaz” adlı kitabı kaymakam Atçı’ya hediye etti.
Maden sektöründe iş güvenliğinin sağlanması gerektiğini belirten Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı da, “Madencilikte çevre ve altyapı sorunları için özel pay ayrılması gerekiyor. İş güvenliği eğitiminin ciddi şekilde ele alınması lazım. Yerel idareler olarak bu konuda edilgen durumdayız. Buna yerel otoritelerin de katkısı olabilir. Bu konunun sağlam bir yapıya kavuşturulması gerekir” dedi. Kaymakam Atçı, işçilerin sömürülmemesi için daha basit bir sistem kurulması gerektiğini belirtti. Komisyon üyeleri daha sonra şehit madencilerin ailelerini ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!