Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Köklü Çınar CHP 91 Yaşında

Köklü Çınar CHP 91 Yaşında
1.476 views
10 Eylül 2014 - 7:31

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Teşkilatı kuruluşunun 91. yılını Atatürk Anıtına çelenk koyarak kutladı. Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapan Başkan Bayramoğlu Linyit Lisesinin Soma’nın hafızası olduğunu belirtti.
CHP Soma İlçe Teşkilatı adına Başkan Murat Bayramoğlu Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından katılanları saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumaya davet etti. Bayramoğlu yaptığı açıklamasında ‘Partimiz 91 yıllık koca bir çınar. Kökleri yine hepinizin bildiği gibi Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetlerine dayanmaktadır. Kurtuluş Savaşını vermiş, bu Kurtuluş Savaşı üzerine bir ulus devleti, bir milleti inşaa etme başarısını göstermiş bir partiyiz. Atatürk İlke ve devrimleri ile yüzünü çağdaş uygarlığa dönmüş ve dünya ile olan bağlarını yeniden ve tekrardan kurmuş, kılık kıyafet devriminden, harf devrimine kadar çok büyük devrimleri gerçekleştirmiş bir partiyiz. Partimizin geçmişinde üç büyük devrimi var. 1.si kısaca özetlersek Kuruluş ve kurtuluşu sağlamış bir olan parti. 2.si Büyük devlet adamı Partimizin 2. Genel Başkanı ve 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün o çok eleştirilen çok partili döneme geçmesi, çok partili yaşam ile birlikte Türkiye’de bir demokrasinin inşaası, 3.sü ise 3. Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit’in 1970’lerde ortanın Solu formülü ile Sosyal Demokrasiyi, Demokratik Solu Partimizin siyaset yapma biçiminin içerisine yedirmiştir. Şimdi  sırada son büyük devrimi yapma geldi. Özgürlük ve Demokrasi devrimi. Bu anlamda CHP her zaman devrimci bir parti olmuştur. Bundan sonra halkımızın taleplerini halkımızın isteklerini ve halktaki evrimi değişimi iyi algılayarak bu değişime uygun devrimci önerimleri yaşama sokmak zorundayız. Üreten bir ekonominin hakça adil bir şekilde paylaşılmasını, sosyal adaleti sağlayacak projelerimizle, yeni projeler ile 2015 seçimlerine doğru ilerliyoruz. 18. Olağanüstü Kurultayımızı yaptık. CHP’nin beklediği gibi Kardeşlik ve birlik içinde geçti. Genel Başkanımız yeniden göreve geldi. İnanıyorum ki 2015 seçimlerinde Partimiz iktidar olma yolundaki o büyük isteğimizi karşılayacaktır. Soma’nın hafızası olan Linyit Lisesinin kaldırılmaması yönünde yapılan yürüyüşe katıldık. Linyit Lisemizin kaldırılmak istenmesi, bu toplumun yaşamın bütün alanlarında aynı baskı ve dayatmayı görüyor. İnşallah CHP iktidarında daha özgür ve demokrat bir Türkiye’de yaşama şansını hep birlikte elde edeceğiz. ‘dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!