https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

KML Ziyaret Eden Başhekim Hayran Ayrıldı

KML Ziyaret Eden Başhekim Hayran Ayrıldı
1.460 views
17 Şubat 2014 - 8:33

Başhekim Parlakgüneş Kız Meslek Lisesini ziyaret etti. Soma İlçe Devlet hastanesi Başhekimi Rüştü Parlakgüneş ve beraberindekiler Kız Teknik ve Meslek Lisesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde gördü.
Yeni Devlet Hastanesi Çocuk servisinde bulunan duvarların grafik tasarım bölümü öğrencileri tarafından süslenmesini isteyen Parlakgüneş grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin yaptığı çalışmaları görmek üzere okulu ziyaret etti. Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri, Giyim bölümü öğrencileri, Gıda bölümü öğrencileri, Teknolojisi Tasarım Bölümü öğrencilerinin çalışmalarını da gören Başhekim Parlakgüneş hayranlığını gizleyemedi. Okul yönetimi ve öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik eden Parlakgüneş Hastane personeline 90 adet pantolon gömlek yapılması için sipariş verdi. Parlakgüneş Soma Devlet Hastanesinin Kardeş kurumunun da Kız Meslek Lisesi olması istediğini ve her konuda destek sağlayabileceklerini belirtti. Konuyu Milli Eğitim Müdürü ile görüşeceği müjdesini veren Parlakgüneş’in bu tavrı öğrenciler tarafından büyük sevinçle karşılandı. Okul Müdürü Erhan Ertekin ‘Bu 90 kişiye dikeceğimiz kıyafetler bizler için çok önemli. Bir diğer anlamı ile dönüm noktasıdır. Ne kadar güzel olursa hastanenin diğer işlerini de yapma imkanını yakalatır. Hastanenin logosunu da istediğimiz fabrikada baskı yaptırarak nevresim takımlarını çarşafları ameliyat önlüklerini de dikme imkanına sahip olabiliriz. Bizler her konuda Hastaneye destek olacağımıza eminiz. Öğrencilerimiz grafiti çalışması olsun, dikim ve gıda bölümü öğretmen ve öğrencilerimiz büyük bir çalışma sarf ediyorlar. Hastane Başhekimimiz ise yapılan işleri yerinde görerek öğrencilerimizin neler yapabileceğini görme fırsatı yakaladılar. Hastanede Kreş bölümü açmayı düşündüklerini belirten Başhekimimize uygulama sınıfı bulunduğunu burada bulanan öğrenciler için de staj imkanı olabileceğini belirttim. Kendisi çok memnun oldu. Hastane bünyesinde bulunan faaliyetlerde öğrenci desteği sağlayabileceğimizi belirttim. Ayrıca kendisine Kırkağaç TEML Pansiyonu için 500 adet çarşaflı takım, Soma TEML için ise 150 adet önlük diktiğimizi belirtim. Diğer firmaların diktiği ürünlerden daha kaliteli ve daha ucuza diktiğimizi söyledim. Şuan öğrencilerimizin elinde 10 bin parça iş bulunuyor. Haziran ayına kadar 12. sınıf öğrencilerimizden oluşan 30 kişilik grup bu çalışmaları tamamlayacaklar. Bu öğrencilerimiz için de ayrı bir keyif oluyor. Buradan aldıklarında ustalık ve işyeri açma belgesi ile birlikte mezun olduklarında istedikleri an dükkan açma fırsatını elde etmiş oluyorlar.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!