Soma Karaelmas Gazetesi

Kızılören Mahallesi Asfaltlanıyor

Kızılören Mahallesi Asfaltlanıyor
1.546 views
20 Ekim 2014 - 7:37

İlçemiz Kızılören Mahallesi’nde asfaltlama çalışmaları yapıldı. MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem Kızılören Mahallesindeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Asfaltlama çalışmaları hakkında bilgiler veren MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “30 Eylül 2014 Tarihi itibarı ile Büyükşehir kapsamında olan Soma ilçemiz Büyükşehir Belediye Başkanlığının hizmetlerinin yasa gereği başladığı ve hızla devam edeceğinin ilçemiz sakinleri tarafından bilinmesi gerekmektedir.

Yaklaşık bir buçuk ay öncesinden Kızılören Mahalle Muhtarının Soma MHP Teşkilatımızı arayarak, Kızılören mahallesinden Soma istikametine gitmekte yolun kapatıldığını, mahalle sakinlerinin tarla yoluna yönlendirildiğini ve çok mağdur olduklarını belirtmeleri  üzerine Teşkilat başkanlığı olarak olay mahalline gittik.Hızlandırılmış Tren yolu bakımı çalışmaları ile Tren Hem zemin geçitinin kapatıldığını ve kazıklar çakıldığını gördük.Bir de bariyerler ile kontrollü geçiş olmasına rağmen bu hem zemin geçitinin neden hangi maksatla kapatıldığını sorumluları arayarak bilgi almak istedik ancak yeterli bilgiyi veremediklerini gördük.Oysa Tren yolu üzerinde güvenlik açısından ivedi olarak kapatılması gereken yerler var iken buranın kapatılmasının siyasi olduğu duyumlarına karşılık,her zaman ki gibi Manisa MHP Milletvekilimize konuyu ilettik.Bu süreç dahilinde korkulan maalesef olmuştur.Beyce mahallesinde ılıca mevkiinde bariyer olmayan Tren hemzemin geçitin de özel ticari araçla Tren çarpışması sonrası üç vatandaşımız hayatını kaybetmesi ile büyük bir ihmalin sonucu ortaya çıkmıştır.

Kızılören Mahallesi Tren hemzemin geçiti kapatılmış araçların  yönlendirildiği parele yolun karayolu olması ve dere kıyısından gitmesi yine bir faciaya davet çıkaracağından konuyu Sayın Vekilimiz Erkan AKÇAY’a ileterek önlem alınması konusunda yardımcı olması isteğine karşılık Sayın Vekilin Ankara’dan acilen gelerek olay yarinde inceleme yaparak TBMM ye soru önergeleriyle olayın vahametini taşıması sonrası Yolun dere kıyısına istinat duvarının yapılması Devletçe başlatılmış  Soma Büyükşehir Koordinasyon Merkezi başkanlığınca yolun derhal asfaltlanmasını Manisa Büyükşehir Belediyesine Bildirmeleri ile Kızılören Mahallesi Asfaltlama çalışması yapılmıştır. Mahalle sakinlerinin mağduriyeti acil olarak giderilmiştir.Halkımız MHP Büyükşehir Belediyesi ile hizmet alım konusunda hiç bir sorunla karşı karşıya gelmeyecektir.

Soma Belediye Başkanlığının da ilçeye hizmet gelmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi ile halkımızın refahı açısından iş birliği içersinde olacağından kimsenim kaygısı ve endişesi olmaması gerektiğinin bilinmesini istemekteyiz.Halka hizmet Hakka hizmet etmekle eşdeğer taşımaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!