Soma Karaelmas Gazetesi

Kızılay’dan Çağrı
843 views
30 Haziran 2020 - 9:17

Türk Kızılayı Soma Şubesi, Soma halkını, 1 Temmuz Çarşamba günü Cengiz Topel Meydanında kan bağışına destek olmaya davet etti.

Pandemi sürecinde kan stokları azalan Türk Kızılayına destek olmak için 1 Temmuz Saat:10.00 ile 22.00 saatleri arasında kan bağışı kampanyasına tüm Soma halkını destek olmaya davet etti.
Türk Kızılayı Soma Şubesi Başkanı Aziz Günal ‘Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi ülkemizde de Mart ayından itibaren etkisini göstermektedir. Bu süreçte Türk kızılayı olarak hastanelerin kan ihtiyaçlarını karşılaşmakta güçlük çekmekteyiz. Bir çok ameliyat sadece kan olmadığı için yapılamaz duruma gelmiştir. Yıllardır hastanelerin kan ihtiyacını iyi bir stok yönetimi ile karşılayan Türkkızılayı pandemi döneminde stok sıkıntısı yaşamış ve hala yaşamaktadır. Bizler Türkkızılay Soma Şubesi olarak hasta ve hasta yakınlarının mağdur olmaması ve kanların istenilen stok seviyesine tekrar ulaşabilmesi için 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü 10:00-22:00 saatleri arasında Soma Kaymakamımız sayın Fatih Akkaya’nın himayelerinde Cengiz Topel meydanında kan bağışı organizasyonu gerçekleştirilecektir. Unutulmamalıdır ki Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Tüm Soma halkını Türkkızılay’ına destek olmaya ve kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz’denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!