Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kızılay yeni binasına taşınacak

Kızılay yeni binasına taşınacak
98 views
20 Ocak 2022 - 0:09

Türk Kızılayı Soma Şubesi önümüzdeki günlerde eski Özel İdare binasına taşınacak.

Uzun yıllardır Soma Belediyesi düğün salonu altında hizmet veren Türk Kızılayı Soma Şubesi Eski Özel İdare Binasına taşınması için çalışmalar başladı.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Türk Kızılayı Soma Şube Başkanı Aziz Günal, ” Soma Belediye Düğün Salonu altında uzun zamandan beri faaliyetlerimizi sürdürüyorduk. Ancak yeni yer arayışı içine girince Ak Parti Manisa Milletvekilimiz Mehmet Ali Özkan, Manisa Valimiz Yaşar Karadeniz, Kaymakamımız Fatih Akkaya ve Belediye Başkanımız Ali Tulup’un olurları ile eski Özel İdare binası 10 yıllığına bizlere tahsis edildi. İçinde tadilat çalışması Belediye Başkanımız Ali Tulup’un talimatları doğrultusunda yapılıyor. Tamamlandığında bizde bu binada hizmet vermeye başlayacağız. Yeni yerimizin tahsisi sırasında bizlere destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Pandemi nedeniyle kan stoklarının oldukça düştüğünü de dile getiren Günal, ” Soma halkımız her konuda olduğu gibi kan bağışı konusunda da oldukça duyarlı. Salgın nedeniyle zor günler geçirdik. Ancak hastanelerimizde ve Kızılay’da kan stokları oldukça düşmüş durumda. Her Çarşamba Soma Cengiz Topel Meydanında kan bağışı araçlarımız hazır bulunuyor. Halkımızı kan bağışına duyarsız kalmayıp destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!