Soma Karaelmas Gazetesi

KITİAD’tan Madenci Ailelerine Maddi Yardım

KITİAD’tan Madenci Ailelerine Maddi Yardım
1.331 views
01 Ağustos 2014 - 7:56

Kırgızistan – Türkiye Sanayici ve İş adamları Derneği (KITİAD), Soma’da yaşanan maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine maddi yardımda bulundu.
KITİAD, Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine Ramazan bayramı dolayısıyla maddi yardımda bulundu. Kırgızistan’da yaşayan, aslen Somalı olan iş adamı Bahri Yassıörenli, “Soma’da yaşanan bu maden kazasında yaşadığımız acı çok büyük olduğunu ifade etmek isterim. Çünkü ben de bir Somalı olarak bu acımızın içimizde bunun halen burukluğunu yaşıyoruz. Kırgızistan’daki İş adamlarımızla topladığımız bu yardımlarımızı Ramazan bayramında bizzat kendim Soma’ya getirdim. Maden şehit ailelerimizi ziyarette bulunarak bayramlarını kutlayıp ve baş sağlığında bulunduk. Hem de bu topladığımız yardımlarımızı şehit ailelerimize bayram hediyesi olarak ilettik. Bir nebze olsun Kırgızistan’dan Soma’ya bir köprü bağı oluşmasına sağlamaya çalıştık.” dedi.
Ziyaret edilen ailelerden şehit Özcan Sarı’nın eşi iki çocuk annesi Ayşe Sarı ise duygularını şöyle dile getirdi: “Kırgızistan’daki bu iş adamlarından Allah hepsinden çok razı olsun. Bizlere oralardan düşünerek bu yardımı bizlere getirmişler. Hepsine ayrı hayrı teşekkür ediyorum. Allah bu yardımlarını şu bayramda kabul eylesin. Bu bayram babamız başımızda yok. Boynumuz bükük kaldı. Çocuklarımla beraber bayramımızı ne kadar iyi olmasa da bayram yapmaya çalışıyoruz.”
Diğer yandan Yassıören, bu yardım vesilesiyle 17 yıldır, Ramazan bayramını ilk defa ailesiyle birlikte geçireceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!