Soma Karaelmas Gazetesi

Kiraz Üreticileri mücadeleye hazır

Kiraz Üreticileri mücadeleye hazır
105 views
05 Mayıs 2021 - 18:30

Kanadı Noktalı sirke sinekleri ile mücadele için hazırlanan sirkeli tuzaklar kiraz üreticilerine teslim edildi.

Kanadı Noktalı Sirke sineğine karşı biyoteknik mücadelenin yaygınlaştırılması projesi kapsamında hazırlanan tuzaklar Göktaş, Kızılören ve Yağcıllı mahallesinde bulunan kiraz üreticilerine teslim edildi.
Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada ‘Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından hibe edilen ve Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce il genelinde yürütülen Kanadı Noktalı Sirke Sineğine Karşı Biyoteknik Mücadelenin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında alınan Elma Sirkeli pet şişeler İlçe Müdürlüğümüzce kiraz üreticilerimizin yoğun olduğu Göktaş, Kızılören ve Yağcılı Mahallelerimizde kiraz bahçelerine asılmak üzere 30.04.2021-03.05.2021 tarihleri arasında dağıtımı yapılmıştır.
Son yıllarda kiraz sahalarında zarar yapan Kanadı Noktalı Sirke Sineği zararlısına karşı biyoteknik mücadele yöntemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla, doğal elma sirkeli kaplar kiraz ağaçlarına asımı gerçekleştirilerek, zararlıya karşı mücadelede başarı sağlanması hedeflenmektedir. Projemizin Somalı üreticilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz’denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!