Soma Karaelmas Gazetesi

Kime Niyet, Kime Kısmet

Kime Niyet, Kime Kısmet
2.188 views
06 Aralık 2013 - 7:59

Soma İlçesinde, Soma Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye teşekkür ziyareti yapıldı. Huzurevi ek binası olarak düşünülen sonra Yurt kur tarafından erkek yurdu yapılması planlanan bina Eğitim Uygulama Okulu olarak kullanılacak.
Soma’nın en büyük sorunlarından bir tanesi çözüme kavuştu. Halk Eğitim Merkezi yanında bulunan ve okul için uygun olmayan bir yerde eğitimlerine devam etmeye çalışan 75 Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öğrencilerinin merakla beklediği, Aileler tarafından bir çok kez dile getirilen yeni okul isteğine çare bulundu. SOSEV tarafından Endüstri Meslek Lisesi yanında yapılan ve geçtiğimiz aylarda Soma Belediyesine devredilen bina Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim Uygulama Okulu olması için verildi. Mutlu haberi alan Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Okul Müdürü Ender Tatlı, öğretmen ve öğrenciler Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi ziyaret ederek teşekkür dileklerini ilettiler.
Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ‘Soma Belediyesi geçici hizmet binasında eğitimlerini sürdüren Eğitim Uygulama okulumuz için uygun bir yer değildi. Bizlere yeni okul yapılması için destekte bulundunuz. Sizlere teşekkür ediyoruz.’dedi.
Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Yurt-Kur büyük bir bina istediği için bu binamız boşa çıkmıştı. Eğitim Uygulama okulunun da bu konuda talebi vardı ve okul yapmayı düşünüyorduk. Elimizde bulunan binayı Milli Eğitim Müdürlüğüne devrettik. Belediye Meclisi Üyelerimizin de desteği ile binamız Soma Eğitim Uygulama Okulu olarak hazırlıklarını tamamladığımızda teslimini yapacağız. Yurt olarak Turgutalp’te bulduğumuz 8 dönümlük arazi vardı. Bunu Bakanlığın yatırım programına önereceğiz. Çünkü yatak kapasitesi yetersiz bulundu. 100 yatak 300 yatakta olsa Yurt Kur’a aynı maliyet geliyor dediler. Turgutalp’te bulunan Gençlik Merkezi arsası ve Yurt arsasını  Gençlik ve Spor Bakanlığına öneriyoruz. Yatırım programına alınırsa inşallah ihale edilip bu ihtiyaçta giderilmiş olur’dedi.
‘Bina yap, Devlete Kirala’
   Başkan Ergene, yatırımcıların beklendiğini sözlerine ekledi. Ergene’ 300 veya 400 yataklı yurt yapmak isteyen yatırımcı bulunursa uzun süreli kiralama yapılıyor. Bina yatırımcının oluyor, Bakanlıkla sözleşme imzalanarak 15-20 yıllığına ücreti belirlenerek Gençlik ve Spor Bakanlığına kiraya verilebilecek. Eğer bu şekilde düşünen yatırımcı varsa aracılık edebiliriz. Bunu duyurabilirsiniz.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!