Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

KESK Bileşenleri Berkin Elvan İçin Toplandı

KESK Bileşenleri Berkin Elvan İçin Toplandı
1.678 views
13 Mart 2014 - 7:43

KESK’e bağlı Eğitim-Sen, ESM ve  BTS üyeleri Cengiz Topel Meydanı’nda bir araya gelerek, gezi parkı eylemlerinde yaralanan ve 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan için basın açıklaması yaptı.
Cengiz Topel Meydanı’nda toplanan Eğitim-Sen, ESM ve BTS üyeleri “Berkin Elvan Ölümsüzdür”, “Unutursak Kalbimiz Kurusun”, “Berkin Uyanamadı, Uyan Soma” ve “Ölüm emrini ben verdim. Lafa değil, icraata bakarım” gibi dövizler taşıdı.
Soma KESK Bileşenleri adına Eğitim-Sen Soma İlçe Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, “Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz bombasıyla başından vurulması sonucu komaya giren ve 269 gündür yaşam mücadelesi veren, 15. yaşına yoğun bakımda giren Berkin Elvan aramızdan ayrıldı. Ailesi ve tüm yakınlarının, Berkin’i evladı, kardeşi olarak gören herkesin, hepimizin başı sağ olsun.
16 Haziran 2013’te Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almak için dışarı çıktığı sırada, polisin attığı gaz bombası fişeğinin başına isabet etmesiyle ağır yaralanan Berkin Elvan tam da adına yakışır bir mücadele örneği sergiledi. Ülkenin her yanından yükselen “Uyan Berkin” çığlığına 269 gün süren yaşam mücadelesi ile cevap vermeye çalışan küçük bedeni bu yorgunluğa daha fazla dayanamadı.
Berkin’i bugün, ülkenin üzerine bir karabasan gibi çöken faşizan düzene karşı milyonların ayağa kalktığı Gezi Direnişinde kaybettiğimiz   Ali İsmail Korkmaz’ın, Ethem Sarısülük’ün Abdullah Cömert’in, Mehmet Ayvalıtaş’ın, Ahmet Atakan’ın, Medeni Yıldırım’ın yanına uğurluyoruz.
Bazı insanlar vardır bir asır yaşasalar da artlarında kendilerini anacak hiçbir şey bırakmadan hayata veda eder. Ama bazıları vardır ki yaşadıkları kısa süre sonrasında aramızdan ayrılırken bile hepimize önemli dersler verir.
Bugün aramızdan ayrılan Berkin Elvan 269 gün boyunca hepimize  “Sadece benim uyanmam yetmez. Bu ülkedeki adaletsizlikten, hukuksuzluktan beslenen  faşizan sisteme karşı halkın, hepimizin uyanması gerekir” mesajını vermiştir.
Berkin’in 269 günlük yaşam mücadelesi ile verdiği bu mesajın gereğini yerine getirmek boynumuzun borcudur.
Gezi direnişinde yaşanan katliamlar karşısında “Polisimiz demokrasi testinden başarıyla geçmiştir. Adeta bir kahramanlık destanı yazmıştır” ifadesini kullananları unutmayacak, katiller ve arkasındaki güçler hak ettiği cezayı alıncaya, Gezi Direnişinde kaybettiğimiz çocuklarımızın uğruna canlarını verdikleri eşit, özgür, demokratik bir ülke ve dünyayı kuruncaya kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” denildi.

DSC0229.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!